Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Garanciális javítás az autóker...

Garanciális javítás az autókereskedő részéről?

Figyelt kérdés
5-Hónapja vásároltam egy reanult thaliát 1.5dci-t kereskedésből,és az a helyzet hogy 2500km megtétele után megált az auto visszavittem a kereskedésbe ahol vettem hogy mi van ilyenkor,ők azt mondták hogy semmi baj megcsinálják,egy hét mulva csörög a telefon kész az autó de hozzak magammal 60000ezer forintot jó kifizettem elvileg 3db BONTOTT porlasztócsúcsot cseréltek ezzel nincs is semmi baj de az autó 1 hét múlva megint megált és megint visszavittem de megint követeli a pénzt mert megint porlasztócsúcs baja van,kérdés meddig játszuk még ezt most megint fizessek,ja és jelzem az elsö javítás 3hétig tartott és még csereautót sem attak és én ezzel járok dolgozni mert mással nem tudok járni,Mit tegyek aki volt már ilyen cipőbe vagy tud segíteni hogy mivel támadjam őket hogy csinálják meg rendesen,mert nem akarok minden héten javítattni,előre is köszönöm!
2015. márc. 20. 06:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk az összeset cserélni kellene és újra. Itt kezdődik.


A másik pedig, hogy vidd szervízbe, csináltasd meg és vidd a számlát. Biztosra veszem, hogy egy "haver" kicsit kipucolta a porlasztókat, megnyomták őket és kész

2015. márc. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az autód garanciális, fenyegesd meg ügyvéddel a kereskedőt!

[link]

2015. márc. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És ha eszük ágában sem lesz kifizetni,akkor mi van,mit csináljak mert ugyebár nem olcsó a porlasztófelújítás,nem hogy az újonnani ára!
2015. márc. 20. 08:10
 4/9 A kérdező kommentje:
Mert elsőnek ráfogták az üzemanyag minőségére,pedig biztos hogy nem az volt a hiba forrása mert a többi dci autók üzletkötők is ott tankolnak ahol én es megkérdeztem őket de nekik semmi ilyen problémáik nincsen,szóval ez a probléma fennált már a vásárlásom előtt isés azt mondták a kereskedésnél hogy tankoljak OMV-t én úgy tettem de az autó két hétig bírta megint
2015. márc. 20. 08:22
 5/9 anonim ***** válasza:

6 hónap szavatosság van a kocsidra, a főbb részegységekre, ez a hiba ebbe beletartozik. Nincs miről beszélni, mivel 6 hónapon belül történt a hiba, neki kell bizonyítani, hogy nem állt fenn a hiba vásárláskor.

Elvileg vétettek a jogszabály ellen, mert ingyen cserélni, javítani kellett volna, már első alkalommal.

Arra kötelezi őket, hogy állítsák helyre az állapotot, de nem kötelező új alkatrészekkel, ez megegyezés kérdése, általában új alkatrészeknél ez 50-50%.

De nem kellett volna elkérniük a pénzt, szerintem fenyegesd meg egy perrel, vagy menj oda egy ügyvéd ismerőssel, aki u.ezt elmondja.

2015. márc. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
szerinted melyik szerelő dolgozik neked ingyen? ha bizonyítani tudod, hogy a hiba már vásárláskor is fennállt, akkor esetleg visszaadják neked a pénzt te meg nekik a kocsit. na a probléma ott kezdődik, hogy ennek bizonyítása szinte lehetetlen. ezzel a kocsival rútul melléfogtál. add el és vegyél másikat amíg nem költöd rá a vételár többszörösét.
2015. márc. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kereskedés jogi személy, KFT, nekik kell bizonyítani.

Akkor kéne a vevőnek (kérdezőnek), ha mag.szem.-től vásárolta volna.

2015. márc. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyébként nem a legmegbízhatóbb ez a dci motor, nyomásszabályzó, befecskendező rendszer, megadja magát mindegyiken, cserébe viszont igen takarékos.
2015. márc. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Külön kellékszavatosság van magára a megvett autóra, és külön a javított/cserélt alkatrészre, még akkor is, ha bontott. Ilyen ügyekkel foglalkozunk, csak éppen mi a kereskedést képviseljük. Éppenséggel, ha arról lenne szó, akkor mindkét oldalról erősen támadható a másik.


Hogy mit lehet tenni?


1, Perelhetsz. Lassú, nehéz, költséges, de bizonyos szempontból a leghatékonyabb, végrehajtható bírósági határozatot kapsz.

2, A megyei (fővárosi) kereskedelmi és iparkamarák mellett működő békéltető testület eljárását is kezdeményezheted. Gyors, olcsóbb, de mindkét fél kell hozzá, ha a kereskedő elzárkózik előle, akkor nincs hatása.

3, Panasszal élhetsz a fogyasztóvédelmi hatóságnál. A hatóság bírságol, kötelezheti a kereskedőt.

2015. márc. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!