Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha az autósiskola azt mondta,...

Ha az autósiskola azt mondta, hogy náluk nincs olyan, hogy buktatnak a vizsgabiztosok, mert kell nekik a pénz szerintetek azt el lehet hinni?

Figyelt kérdés

2015. máj. 9. 23:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Vagy talán megtanítanak normálisan vezetni...
2015. máj. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én jártam sajnos olyan iskolába ahol ugye elég magas tandíjat szedtek be az ígértnél de mint kiderült ez azért volt mert minden második tanulójuknál lefizették ők a vizsgabiztost hogy menjen át a tanuló, részben azért hogy az iskola népszerűsége fenn legyen és akár jól vezetett az illető akár nem, majdnem mindnél le voltak fizetve. Az hogy nálam mi volt nem tudom én jól csináltam a dolgokat az oktatóm szerint meg a vizsgabiztos is mondta hogy semmi probléma nem volt, de ugye így utólag mert utólag tudtam meg amiért reklamáltam hogy túl sokba került nekem akkor közölte egyik ismerősöm hogy ő határozottan biztos volt benne hogy hibát követett el amiért azonnali bukás csak ugye az oktatója szerint a vizsgabiztos nem figyelt eléggé és azért engedte át.


Ez csak egy süket duma hogy kell nekik a pénz. A buktatás azért van hogy pótvizsgán megint +1 ember pénzét tudják elvenni, a lefizetéssel meg ezt a pénzt megkapják akkor azért megy át az ember. De ma már fene tudja miben lehet hinni és miben nem. Én 5 éve vizsgáztam azóta elég sok minden változott.

2015. máj. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Biztos vannak korrupt vizsgabiztosok, és olyan helyek, ahol szokásban van a vizsgabiztosoknak, oktatóknak fizetni, korruptak.

Nálunk fel sem merült az, hogy a vizsgán nem lesznek tiszta viszonyok, az oktatóm sokszor elmondta, hogy a vizsgabiztosoknak nem az a feladatuk, hogy X embert buktassanak meg, buktatással nekik nem lesz több a pénzük, ők arra vannak kiképezve, hogy apró jelekből is meg tudják ítélni, a tanuló mennyire képes önállóan közlekedni - nem a hibátlan vezetés az elvárás, de ha nem csinál kapitális hibát a tanuló, kaphat jogosítványt, ha az oktató ajánlásával ment vizsgázni (ezt ők úgyis megbeszélik, ha valaki saját kérésre vizsgázik vele szigorúbb lesz a vizsgabiztos is)


A kérdést tehát kétfelé kell bontani: ahol zsebre megy a vizsgabiztos, ott lehet megbuktat azért, mert nem kapott jattot, de ahol tiszta a vizsga, ott anyagilag nem áll érdekében a buktatás - megbuktathat azért mert úgy gondolja, még nem vagy elég higgadt az önálló vezetéshez, de a buktatásért nem kap plusz pénzt.


Az autósiskola szerepe ebben a kérdésben nekem homályos, nem pontosan értem mire irányult a kérdés.

- 1: jattolásra utaltak?

- 2: tisztességes körülmények között mennek a vizsgák, és közölték, amit én is írtam, anyagilag nem járnak jobban a vizsgabiztosok, ha buktatnak.

2015. máj. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Koaxk Ábel ***** válasza:

Nem tudom mire értette az iskola azt, amit mondott az alábbi dolgok amiket leírok csak spekulációk és tapasztalatok:


Volt egy ismerősöm akit kirúgtak a munkahelyéről mert olyan nyelvizsga központban vizsgázott ahol kiderült, hogy pénzért mindenki átment... azaz mondjuk ki egy bűnszervezet volt aki ebből élt. Ő speciel pont abba a kevésbe tartozott aki rendesen levizsgázott, de így is bukta...


Amennyiben ez olyan iskola, hogy mindenki átmegy, akkor itt az szívja meg aki tényleg tudna vezetni, mert ha rendőrségi ügy lesz belőle, akkor szívás. Ez sokszor akár 5-10 év múlva derül ki.


A legtöbb iskolában tudomásom szerint bizony pénzt kell adni a vizsgabiztosnak, ez kb annyira hivatalos, mint ahogy az orvosnak jattolsz műtétkor. Kimondatlanul mindenki tudja.


Volt anno egy kollégám, ő egy "nagyon jó" autós iskolába járt, inkább nem nevezem meg. 10x vágták meg mert nem jattolt, amúgy a srác stikában vezetett a városban jogsi nélkül, ültem is mellette. Tényleg jól vezetett, de mivel nem fizetett, sosem ment át.


Ráadásul nem volt az az izuglós típus sem, hogy ott biztos leblokkolt.

2015. máj. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Természetesen aki nem tud vezetni azt nem engedik át. Meséltek sztorikat az oktatók. Arra értették, hogy aki tud vezetni azt nem fogják direkt megbuktatni, mert nem fizetett. Márpedig én nem fogok egy Ft-ot sem fizetni.
2015. máj. 10. 14:38
 6/11 Koaxk Ábel ***** válasza:

Ezt viszont nem kéne külön kiemelnie az iskolának, mármint ez lenne a normális, hogy aki tud, azt átengedik, aki nem tud, azt megvágják. :\


Teljes mértékben megértelek, elvileg mindenki kap fizetést nem tartom jogosnak sem az oktatónak, sem a vizsgabiztosnak, sem az orvosnak sem egyéb szakmákban, hogy pénzt kell adni, csak azért mert a MUNKÁJÁT végzi.


Ezzel az erővel mindenki kapjon jattot mert a munkáját végzi. Egyetlen kívétel számomra ez alól a vendéglátás, nem tudom miért, mert oda is igaz lenne a szabály, de ott nem érzem annyira cikinek ezt a dolgot. Bár ott nem is 10-20 vagy még több ezrekről van szó.

2015. máj. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Voltam már olyan étteremben ahol majdnem 600 Ft-ot felszámoltak arra, hogy kihozták a kaját az asztalhoz...
2015. máj. 10. 15:11
 8/11 anonim ***** válasza:

Melyik városban lesz a vizsgád?

Budapestről nagyon sok fizetős történetet hallottam, az ottani viszonyokról nem tudok nyilatkozni, de valószínűsíthetőleg az ottani viszonyok játszanak közre abban, hogy országosan elterjedt hiedelem: a vizsgabiztosok azért buktatnak, mert nekik abból több pénzük lesz.

Debrecenben vizsgáztam, fel sem merült, hogy fizessük le a vizsgabiztost, az oktatóm a beszélgetések során beszélt a vizsgáztatás menetéről, nincs anyagi érdekeltsége a vizsgabiztosoknak abban, hogy buktat, vagy átenged.


Ő (az oktató) azt mondja a tanuló már tudja az alapokat, kapjon jogosítványt... a közlekedésfelügyeleten erre azt mondják, hogy oké, de megnézzük, valóban képes-e önállóan vezetni, kiküldenek egy vizsgabiztost.

A vizsgabiztosok is emberek, van közöttük szigorú és van kimondottan segítőkész, van rossz napjuk, jó napjuk... szerencsétlen helyzet a vizsgázó részére, ha az előző vizsgázó nagyon felbosszantotta a vizsgabiztost.

A vizsgabiztosok hatásköre igen széles, tökéletesen vezetni pedig gyakorlott vezetőnek is nehéz, jó tanácsként annyit: az indulás után 15-20 percig magabiztosan, hiba nélkül próbálj menni.

Ha látja a vizsgabiztos, hogy elfogadhatóan mennek a dolgok, a hátra lévő fél órában már lazábbra veszi, apróságokért nem strigulázik (nagy hibát ekkor sem szabad csinálni, mert azért azonnal buktathat)

A másik tanács, hogy hiba esetén nem kommentálod, ha nem kérdeznek rá - lehet észre sem vette, ne hívd fel a figyelmét.

Szóval a vizsgabiztos megnézi, hogy tudsz vezetni, de kb úgy viselkedik, mint egy utas, neked nem ad közvetlen utasításokat.

Az oktatóval szoktak beszélgetni, bármi lehet a téma, jobb, ha te nem szólsz bele :-)

A neked szóló utasítást sem kell a vizsgabiztostól azonnal meghallani (ezt úgyis megbeszélitek az oktatóddal), pontosabban a szabályokat figyelembe tartva cselekedj.

A beugratós utasítások ma már ritkán fordulnak elő, pl. a "forduljon balra" utasításra sem illik forgalommal szembe, egyirányú utcába fordulni (az oktató ilyenkor előzékenyen a "forduljon balra, ott, ahol a szabály megengedi" utasítást adhatja)

2015. máj. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Koaxk Ábel ***** válasza:

Az éttermes dologhoz annyit tudok hozzáfűzni, hogy átlagban 10-20% közötti az elfogadott borravaló, helytől szokásoktól függően. Én már hagytam ott jóval többet is 600ft-nál borravalónak. Ott valahogy nem érzem, azt hogy méltatlan lenne, némi felár, a "szórakozásért" vagy a megfelelő kiszolgálásért. Hangsúlyozom itt legdurvább esetben is 1-2 ezer forintról beszélünk.


Amit szóba hoztam ott sajnos 20-30-40-50 sőt még nagyobb összegek kerülnek szóba, amik bizony egy átlag ember fizetésének 4-ede 3-ada vagy akár a felét is kitehetik.


De itt be is fejezem.


A 8-as válaszoló amúgy korrektül összefoglalta a vezetéssel kapcsolatos lényeget.

2015. máj. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem azt a 600 ft-ot úgy gondolta a válaszoló, hogy automatikusan felszámolták.

Én is jártam így, hogy mint szervízdíj megjelent a számlán egy nem kis összeg... és csak azután vettem észre, hogy már adtam borravalót is.

Azt gondolom, akkor kissé mérges voltam.


Hogy a témánál maradjunk, nálunk fel sem merült a fizetés. Szomorú, hogy ezt külön ki kell emelni az autósiskolában. Nálunk nem emelték iki. Pusztán annyi hangoztt el, hogy ne féljek, bárki lesz a vizsgabiztos, mind jó ember, és egyiknek sem fűződik ahhoz semmi érdeke, hogy megbuktasson.


Én azért azt gondolom, hogy vuizsgán, ha leront valamit az ember, nem szabad rezzenéstelenül továbbmenni, igenis jó, ha a vibi látja az emberen, hogy tisztában van vele, hogy ott valamit elrontott... tehát egyáltalán nem magabiztosan hülye :o

2015. máj. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!