Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyire ellenőrzik a robogót/...

Mennyire ellenőrzik a robogót/robogósokat a rendőrök?

Figyelt kérdés

Arra gondolok,hogy ha meglátnak mondjuk egy 50ccm-es robogóst azonnal rámennek,vagy csak úgy mint az autósokra,még az lenne a kérdésem,hogy milyen papírokat kérhetnek el tőlem és mennyire veszik szigorúan a 40km/h-ás sebességhatárt.Ezt azért kérdezem,mert meg szeretném csinálni az AM jogsit és csak hogy képben legyek.

A válaszokat előre is köszönöm!



2015. máj. 15. 17:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Csak ha feltűnő vagy akkor szállnak rád. Ha valahova kiállnak igazoltatni lehet kivesznek, lehet nem. Egyáltalán nem veszik szigorúan a 45(!) km/h sebességhatárt, de azért ne száguldozz előttük 90-el egy enduróval. Fölösleges az AM jogsi, 15 és fél évesen mehetsz nagymotorra (125ccm), ha jól tudom.
2015. máj. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nekem nem kéne egy 125-ös motor,mert csak városban,esetleg városon kívül (csak aszfalton) szaladgálnék vele és persze nem száguldoznék vele 90-el főleg ha 70-nél nem megy gyorsabban :D.Városban 50-el városon kívül kb. 60,max 70-el mennék.Amúgy 14 és 1/2 éves vagyok csak tájékoztatás képpen.A válaszod köszönöm,sokat segített!Esetleg még a kellő papírokat leírhatnád.
2015. máj. 15. 17:51
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

így van ez előttem szóló jól mondja

45km/h-val lehet menni a segédmotorral, de természetesen felesleges betartani, mellékesen nem is mennek 60 fölött...

és igen 16 évesen már A1-re leteheted ami 125ccm-ig jó.

2015. máj. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
biztosítási papír kell csak
2015. máj. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
70-est azért írtam mert a jobbfajta robogók állítólag gyárilag mennek annyit és mondom,hogy nem szeretnék nagyobb motorra jogsit,mert amúgy sem vezetnék akkora motort.Nem vagyok egy nagy motorimádó,de ez a robogó az én tempómnak teljesen megfelelőnek tűnik.És kösz neked is GehZurHölle.
2015. máj. 15. 17:59
 6/13 anonim ***** válasza:
51%

De azért, jobb ha nagyobbig van papírod, mert ha hivatalosan nézzük a dolgot akkor az AM igazából KW-ra van megadva, és vannak olyan 50ccm-s motorok amik többet bírnak, mint az ott megengedett kw.

meg árban se sokkal drágább!

Egyébként az összes motorba gyárilag kéne lenni folytásnak ami csak 45km/h-ig engedi, persze ezeket párezer km után a szervízbe kiveszik és akkor viszi a többet.

egyébként én mindig 60-l szoktam menni, ahol lehet.

2015. máj. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Volt egy 50-es DT-m az ment 90-et..
2015. máj. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%

#1, és GehZurHölle:


Gondoltam szólok, hogy a kérdező tudja jól a segédmotoros kerékpárok megengedett sebessége még mindig 40 km/h! A 45 km/h az a tervezési sebesség...


A robogósokat általában ritkán vegzálják a rendőrök, de ha kint áll a "trafipax"-szal és 70-nel közelítesz, akkor meg fog állítani és csekket is ad ajándékba!

2015. máj. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%

nem utaznak külön a segédmotorra..

engem megállítottak, mert nem vettem észre, hogy mögöttem rendőkocsi jön, én meg a Steyr-Puch mopedemmel csutkagázon épp 75-el mentem..


erősen nehezményezték..egyébként nem szoktak megállítani.

2015. máj. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%
én is azért igyekszek körültekintően menni, ha főuton húzom neki, bár az enyém sem az az állat, hátszélben jó esetben elgurul 60-nal...trafit nem tudom mondjuk, valahol itt olvastam, hogy már egyre ritkább az a módszer, hogy a trafis rendőrtől messzebb van egy másik, és leintik azt, akit bemértek, inkább csak küldik a csekket, oszt kész, de azért az ilyenre oda kell figyelni, meg valóban főként azt kell, hogy jön-e mögötted valaki. akik szemből jönnek, azok szerintem nem foglalkoznak vele, bár nekem idáig szerencsém volt gondolom, egyiket sem zavarta annyira, hogy visszaforduljon.
2015. máj. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!