Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi is az a teherautós GKI,...

Tondy kérdése:

Mi is az a teherautós GKI, illetve a PÁV?

Figyelt kérdés
Milyen kvalitások szükségesek ezeknek a megszerzéséhez? Van olyan aki esetleg emberileg nem alkalmas a tanfolyam elvégzéséhez? Miről is van szó? Mit nehezebb megszerezni a C+E-t, vagy ezeket?

2015. máj. 28. 18:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem kell hozzá kimondottan nagy kvalizás, annyi a követelmény, hogy ne legyél zombidroid.


A PÁV egy gépesített reflex és koncentráció vizsgálat, aki azon elhasal az tényleg ne vezessen teherautót ( bár szerintem semmit). Ha Call of Dutyztál és NFS-eztél akkor nem lesz vele gond.


A GKI az a gépjárművezetői képzési igazolvány rövidítése, ez már inkább lényeges. Ez a régi árufuvarozói vizsgát váltotta, egységes az unióban. Itt oktatják az alapvető rakodási, műszaki és vezetéselméleti dolgokat. Ja, meg a legfontosabbat, a sofőrök munkáját szabályozó AETR-t és 561/2006-os uniós egyezményt. Itt azért már lehet bukni :D


Vannak olyanok, akik nem alkalmasak erre a szakmára, mint ahogy olyanok is vannak akiknek nem megfelelő a kézügyességük stb..


Mit nehezebb megszerezni? Kb egyforma.

2015. máj. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Így kicsit megnyugodtam...

Számomra az volt megtévesztő, hogy mindenhol az "alkalmassági" szót olvastam, s arra gondoltam, hogy ez talán nem csak egy elméleti és gyakorlati anyag, hanem szükségesek hozzá kitudja milyen emberi adottságok.. mint a mérhetetlen fizikai erő, vagy karateismeret, netán parázson lépkedés :P


A viccet félre téve.. Köszönöm még 1szer.

A napokban fogom elkezdeni a C+E kategóriát tanulni, felteszem itt sem lesz gond, hisz 4 éve a B is elsőre sikerült...

2015. máj. 29. 08:21
 3/3 anonim ***** válasza:
Annyit hozzátennék, hogy a helyedben még az elején túlesnék a páv-on. Ősszel volt olyan csoporttársam, aki már 100 ezerrel benne volt a tanfolyamban és elkaszálták PÁV-on. Bár neki szigorított volt, ami nálad nem áll fent gondolom. De az oktatóm is mondta, hogy mindenkinek azt javasolja, hogy még az elején essen túl az ilyen kötelezőkön, mert többször látott már olyat, amikor már minden megvolt, de a PÁV nem sikerült.
2015. máj. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!