Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Budapesten milyen kerékpárral...

Budapesten milyen kerékpárral közlekedni? Nehéz belejönni/megtanulni?

Figyelt kérdés

Ha sikerül a felvételim, szeretnék biciklivel járni. Viszont bennem van a félsz, mert a környéken sem szeretek a főúton közlekedni, ugyanakkor BP-n vannak kerékpárutak. Addigra a KRESZt is biztosabban fogom tudni, most kezdtem neki a jogsinak.

18/L



2015. jún. 4. 13:10
 1/6 anonim ***** válasza:
melyik részén, merről merre akarsz tekerni?
2015. jún. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez majd a kollégiumtól fog függeni, de egyelőre úgy néz ki a Lágymányosi Campus lesz az egyik célpont.
2015. jún. 4. 13:46
 3/6 anonim ***** válasza:
szuper, de nem mind1, hogy bp mely részéről kellene bejárnod. A Lágymányosi alias Rákóczi hídnál van bringaút, egész tűrhető.
2015. jún. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Persze, érthető. Tömegközlekedést gyakran használsz, vagy inkább a bicikli? Őszintén, még itthon is inkább gyalogolok/biciklizem, mintsem buszra üljek. De ez szerintem elkerülhetetlen lesz.
2015. jún. 4. 22:51
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

igyekszem csak metrózni max. Nagyobb távokra inkább kocsit használok, de érthető okokból a belvárost annyira nem csípem azzal, oda többnyire metróval megyek, a szar forgalom miatt is és a szar parkolási lehetőségek miatt is. (persze van kivétel)


Kisebb, közelebbi távokra meg bringa, ha nem kell nagyon gáz helyeken tekernem, nálam pl elfogadhatatlan a buszsávban tekerés. Aki kitalálta a kerékpáros busz sávot, az nem volt normális, és azok a donorjelöltek se akik ennek tapsolnak.


Az Örs környékén lakom, innen kifele a 3-as út mellett Cinkotáig faszán lehet menni kerékpár úton. Van lehetőség sok fele kis utcákban is menni ha arra van dolgom, tehát mezei kis utakon nem gond ha kocsi úton megyek, ott biztonságos.


Örstől kifele a Hungáriáig röhögve kijutsz bringa úton, onnan át Budára a Rákóczi hídon szintén, illetve a Camponáig végig van bringaút, vagy lehetőség a Duna mellett.


Vissza a Hungáriához, onnan a városligetig kimenni szintén egyszerű onnan ha a belvárosba akarsz menni, akkor Andrássy út, onnan ki lehet jutni bringasávban és bringautakon a rakpartig. De őszintén szólva az Andrássy egy undormány.


Ha nem nagy a különbség, akkor érdemesebb a Rákos patak mellett menni, végig amíg csak lehet, utána a kocsik között kicsit ki az M3-as bevezetőig, át a felüjárón, onnan el lehet jutni bringa utakon a Rendőrségig (teve utca), onnan az árpád hídig, ott be tudsz menni a Margit szigetre, illetve a Budai rakpartra.


Onnan szintén majdnem végig van bringaút ki a Széna térig (Moszkva), onnan pedig eljutsz a fogaskerekűig.


Nah, ezzel kb leírtam a főbb bringás utakat amiket érdemes észben tartani :)


Ezeken az utakon el lehet jutni a legtöbb helyre. Persze kell kis kompromisszum. Lassabban jutsz el a célhoz ezeken az utakon, mintha a forgalomban mennél a buszok között a főúton feltartva a forgalmat 30-al. Mivel autózom is, ezért igyekszem nem tenni olyat amit én se szeretnék látni egy kétkerekűtől.


Ha keményen a belvárosba mész, akkor szerintem maradj a metrónál, sokszor az a leggyorsabb.


Kreszt nézd át. Elsősorban a táblákat, illetve az elsőbbségi szabályokat, pl kanyarodási szabályok, illetve amikor érdemes, jelezz a karoddal, hogy merre tartasz.


Nem olyan gáz így a helyzet, ha ügyesen csinálod, akkor eljutsz oda ahova kell és az idegeid is a helyén maradnak, és nem utolsó sorban nem fogsz megsérülni.


(jah, elfelejtettem, Rákosszentmihály felé is érdemes a kis utcákon menni, Csömöri utat inkább kerüld)

2015. jún. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Úristen, nagyon részletes, van amit helyileg még nem is vágok. :D Ilyen válaszra nem számítottam, nagyon szépen köszönöm! Belegondolok, szerintem én is így fogom megoldani a közlekedést, remélem sikerül autókázni addigra, bicóval is újítani akarok egyszerűbbre.

Irtó jó fej vagy, hatalmas zöld pacsi! :)

2015. jún. 5. 00:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!