Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hol tudok jelentkezni repülőor...

Hol tudok jelentkezni repülőorvosi vizsgálatra?

Figyelt kérdés
Üdv! Egy ideje már eldöntöttem, hogy vadászpilóta szeretnék lenni, és ez a dolog az utóbbi időben csak erősödött bennem.17 éves vagyok, még 2 évem van a gimnáziumból, viszont szeretnék egy repülőorvosi vizsgálton részt venni, ahol kiderül, hogy egyáltalán alkalmas vagyok-e. Tud valaki ebben segíteni, hogy ez hol történik, esetleg hány éves kortól lehetséges egy ilyen vizsgálat? Előre is köszönöm.
2015. jún. 10. 15:53
 1/7 anonim ***** válasza:
a Honvédség a saját berkein belül végzi, saját honvédorvosokkal. Azt így külsősként nem tudod "kipróbálni". De amit tudsz tenni: A Sportegészségügynél kérsz egy terheléses állapotfelmérést, és minősítést vagy civil kisrepülőre orvosi vizsgálatot. Egyik se garantál semmit, de legalább mégis egy támpont ... de ha jó a kondid, rendszeresen sportolsz, és nincs nagyjából semmilyen betegséged, gyógyszert se szedsz, akkor sztem nem lesz akadálya ott se.
2015. jún. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A kondimmal szerintem nincs gond, rendszeresen futok, kajakozok és kondizok (teremben). Szóval akkor nincs igazából esély megtudni, hogy egyáltalán lehetnék-e katonai pilóta?
2015. jún. 10. 16:42
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja és betegségem sincs, gyógyszert sem szedek, ráadásul semmim sem volt még eltörve (nem tudom mennyire számít).
2015. jún. 10. 16:43
 4/7 anonim ***** válasza:
számít az is persze, hiszen egy forrt, műtött testrész frontokra érzékenyebb lehet. ha viszont jó a kondid is és gyógyszert se szedsz, sztem innentől ez nem orvosi kérdés, mert az rendben, hanem sokkal inkább összeköttetéseké. de próbának tényleg nem rossz ám az a bizonyos terheléses állapotfelmérés! ezen kívül konkrétan sztem nem lehet azt megtudni így külsősként.
2015. jún. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

hát nézd, ami és ahogy ma ebben az országban megy, tulképpen elgondolkodtam és nem lehetetlen mégse, csak kell keresned valaki olyan bennfentest, aki pénzért elintézi neked, hogy elvégezzék a komplex vizsgálatot neked. Semmi se lehetetlen tudod, csak sztem nem kevés pénz ez, főleg mivel több ember érintett.

De végül is le lehet azt szervezni speckó neked így "próbaként", csak hát itt több százezres nagyságrendben gondolkodj ... (saccra simán mondanék egy fél millás összeget, amiért már sikerülhet). Tudod, Mao a lehetőségek földje, ha sok pénzed van.

2015. jún. 12. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
na igen értelmesre sikerült a mondat, bocs, meleg van :) de azért érted a lényeget ...
2015. jún. 12. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen a válaszokat. Én eddig úgy tudtam, hogy vannak ilyen külön repülőorvosi vizsgálatok, amiket igénybe lehet venni, amin eldől hogy milyen egészségügyi osztálynak felelek meg, (1., 2. stb.) és ahol megmondják hogy mennyire felelek meg a vadászpilótai követelményeknek.
2015. jún. 14. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!