Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan s miképp szállíthatok...

Hogyan s miképp szállíthatok gyermeket a következő esetekben?

Figyelt kérdés
Adott pl. egy Skoda 100-as amiben nincs hátul biztonsági öv akkor hogyan és hány gyermeket szállíthatok hátul és ki számít gyermeknek a KRESZ-ben? Úgy értettem az oktatáson,hogy 2 gyermek=1 felnőtt.
2015. jún. 16. 21:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez a két 10 éven aluli gyerek ülhet egy felnőtt helyén, de csak akkor ha a 48.§ 8. bekezdése alapján nem lehet gyermekülésben szállítani őket. (46.§ 2. bekezdés)


A KRESZ 48.§ rendelkezik a többiről.


Némi részlet:


"(7)301 A gépkocsiban vagy a mopedautóban - a (8) bekezdésben foglalt kivétellel - 150 cm-nél alacsonyabb gyermek csak a testméretéhez és testsúlyához igazodó kialakítású gyermekbiztonsági rendszerben rögzítve szállítható. A gyermekbiztonsági rendszert a jármű e célra gyárilag kialakított rögzítési pontjaihoz, vagy az üléshez tartozó biztonsági övhöz kell a gyártója által megadott szerelési információknak megfelelően rögzíteni. A jármű szokásos haladási irányával ellentétes irányban a jármű első üléséhez a gyermekbiztonsági rendszer csak akkor szerelhető be, ha az üléshez légzsákot nem szereltek fel vagy a légzsák működésbe lépését előzetesen megakadályozták. A 3 évnél fiatalabb gyermek csak gyermekbiztonsági rendszerben rögzítve szállítható. A gyermeket a gyermekbiztonsági rendszerhez tartozó hevederekkel (pántokkal) is rögzíteni kell.

(8)302 A gyermeket nem kell gyermekbiztonsági rendszerben rögzíteni:

a) ha a gyermekbiztonsági rendszer beszerelésére a gépkocsi a gyári kialakítása alapján nem alkalmas (az ilyen kialakítású M1, N1, N2 és N3 kategóriájú gépkocsiban a 3 évnél fiatalabb gyermek nem szállítható, illetve a 3. életévét már betöltött és 150 cm-nél kisebb testmagasságú gyermek az első ülésen nem szállítható);"


Nem írtad, hogy mekkora gyerekek, de pl. azt lehet, hogy a 3 évesnél kisebbet gyerekülésben a jobb első ülésen szállítod, az idősebbek pedig ülnek hátul.

2015. jún. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem anno "kispolszkim" volt, és rakattam bele hátulra is övet.
2015. jún. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tételezzük fel,hogy egy kisebb ovit szállítanék ( 4 gyermeket ) akik 2.5 évesek és maradjunk a Skoda 100-as-nál. Valahogyan akkor is szállíthatom. Továbbá nem szereltem fel 2 ponton rögzíthető övet mivel nem lehetséges...
2015. jún. 16. 21:23
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem fejből írtam, idéztem a KRESZ-ből. Te is elolvashatod az egészet itt:

[link]


Igazából nem is az a gond, hogy mit szól a rendőr, hanem az, hogyan számolsz el a lelkiismereteddel, ha csak 50-nel belemész valamibe és kirepül az "óvoda" a szélvédőn?


Hogy jön ide a két pontos öv?

2015. jún. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

úgy is lehet rögziteni a gyermeket!?


Köszönöm.

2015. jún. 16. 22:24
 6/6 anonim ***** válasza:

Elég jól le vannak írva a gyerekszállítás szabályai, hagy ne kelljen ide mindet beidézni (google)

Biztonsági gyerekülés elhelyezésének szabályai elöl illetve hátul, hárompontos biztonsági öv használatának szabályai, stb.


Azért az józan paraszti ésszel belátható, hogy egy falka 2-3 éves gyereket nem engedünk szabadon mászkálni az autóban, az ő biztonságuk az első.

2015. jún. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!