Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha gyalogos foglalja a parkolóhelyet (közterületen, fizetős), és nem enged oda, mert mindjárt jön a haver/kolléga/barátnő?

Figyelt kérdés
Bizonyos mértékig tudom tolerálni, ha pl szólnak, és udvariasan megkér, hogy szállítanak valamit, tárgyalásra mennek. De ha integet, mutogat, hogy hajtsak csak tovább, vagy annyit odaszól, hogy én oda csak ne várjak, az nekem már sok tud lenni. A forgalmat feltartani én se akarom. Ki bírja tovább idegekkelig meg nem alacsonyodnék le. Mégis ezek az emberek ilyenkor azt hiszik, nekik van/lett igazuk.

2015. jún. 26. 11:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Köszönsz a napszaknak megfelelően,közlöd finoman hogy szeretnél parkolni erre ő azt a tájékoztatást adja hogy foglalja a helyet,ekkor válaszolsz hogy a moziban,színházban,előfordulhat ilyen eset,de most közterületen vagytok,és amennyiben az Alkotmány idevágó passzusa szerint jelenleg akadályoz a személyi szabadságod gyakorlásában és ezt hajlandó vagy rossz néven venni,de ez polgártársad nem hatja meg,ebben az esetben hangot adhatsz azon feltételezésednek hogy van összefüggés az édesanyja nemi szerve és a ló nemi szerve között,ez természetesen rosszalló pillantásokat válthat ki felebarátodból ezért te megrémülsz ami indokolhatoan félelmet vált ki belőled,ezért egy határozott de gyengéd bal csapot,jobb gyomor, bal láb jobb belső comb ,komboval hárítasz,zokogó embertársad felsegíted a járdára beparkolsz és elköszönsz.De jegyet vegyél:)
2015. jún. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
39%
1-es, ez hatalmas :D
2015. jún. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Nem örülök neki, de nem halok bele egy kis gyaloglásba.
2015. jún. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
ha jó kedvemben talál a foglaló akkor nem fogják fel ismerni vagy két hétig !!!
2015. jún. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

a véleményem az, hogy a gyalogos nem elég dörzsölt...

ugyanis ezt úgy szoktuk csinálni, hogy a gyalogos vesz egy parkolójegyet, odaáll a kiszemelt üres helyre, és felmutatja a parkolni szándékozó versenyzőnek...de láttam olyant is, hogy kitettek egy széket, kukát az üres helyre, oda ült, állt valaki kezében az érvényes jeggyel...némi morgás akkor is van, de kisebb az esélye a pofozkodának..


na persze volt már olyan, hogy be akart állni egy cirkáló egy ilyen módon fenntartott helyre, ketten kiszálltak, felemelték székestül-parkolójegystül a nénit, feltették a járdára, oszt beálltak..

...és...udvariasan megköszönték a helyfoglalást, miközben odadobtak egy ötszázast a kezéből kivett jegyért...


namost erre mit lehet lépni?

2015. jún. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Alex Fly ***** válasza:
Ha van parkolójegye, akkor senki és semmi nem tilthatja, hogy ott legyen. Ha nincs, akkor nem akadályozhatja meg a szabályosan parkolni szándékozó gépjárművet a beállásban.
2015. jún. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én eddig olyan esettel találkoztam, ahol nem volt érvényes jegye még. (Más kérdés, hogy a mobil parkolás világában ezt nehezebb ellenőrizni.) De ok, elvileg nem akadályozhat. Mégis mit csinálnátok, törvényes keretek között?
2015. jún. 28. 05:21
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ha van parkolójegye, akkor senki és semmi nem tilthatja, hogy ott legyen."

A parkolójeggyel nem szerzel jogosultságod a közterület foglalására. A parkolójegy csak az önkormányzatok egyik módszere az autósok számának csökkentésére a frekventált helyeken. Ebből fakadóan a parkolójegy csak autósokra vonatkozhat, gyalogosokra nem.


"Ha nincs, akkor nem akadályozhatja meg a szabályosan parkolni szándékozó gépjárművet a beállásban."

És ugye amúgy sem. Vagy ahol nincs díjfizetési kötelezettség, ott már bárkit elküldesz, ahol meg van, ott behúzod füled-farkad?

2015. jún. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem szeretem az ilyen játékokat. Legközelebb már majd telefonon előre lefoglalják a bal kettes parkolót, nem?

Egyébként 1-es válasza kifejezetten tetszett.

2015. jún. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Alex Fly ***** válasza:
"A parkolójeggyel nem szerzel jogosultságod a közterület foglalására." - de pontosan azt teszed. A parkolójegy megvásárlása megadott terület megadott ideig történő igénybevételére jogosít. hogy azt autóval, motorral netán tolókocsival vagy anélkül teszed, az már a te dolgod.
2015. jún. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!