Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Traktoroknál, kombájnoknál...

Traktoroknál, kombájnoknál mit jelent az üzemóra?

Figyelt kérdés
Mi történik ha mondjuk egy ilyen gépnek eljárt az üzemórája?
2015. jún. 26. 21:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt jeéenti, hogy a különböző csere- és karbantartási periódusok nem kilométerre, hanem üzemórára vannak megadva.

Érthető, hiszen ezek nem járművek, hanem munkagépek.

2015. jún. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amúgy az apróbb gépeknél is. Nézz meg egy fűnyírótraktort, nem azt irják rá, hogy olajcsere xy táv után hanem xy üzemóra után. tekintve, hogy ipari gépeknél közel sem arányos a megtett táv és a motor + egyéb alkatrészek igénybevétele, így az idő mérése a legstabilabb lehetősg.
2015. jún. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Amúgy ez engem is érdekel, hallottam olyat, hogy traktorok például nem a valós 60 percet veszik egy órának, hanem alapjáraton ketyegéskor pl nagyon lassan pörög az üzemóra mérő, nagy igénybevételkor pedig egy valós óra alatt akár 2 üzemórát is számol. Ez igaz??
2015. jún. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A fenntartási/szervizelési utasítások általában két részre vannak bontva. Azok az eszközök, amelyek változó intenzitással össze vissza dolgoznak, ott alkalmaznak valami egyszerűbb módszert a karbantartási előírásokhoz, ilyen pl személyautóknál és távolsági fuvarozásban dolgozó haszonjárműveknél a megtett táv.


A másik leggyakoribb eset, amikor egy munkagép közel állandó terhelés alatt van hosszú ideig, vagy nem fut nagy távot itt az üzemórát alkalmazzák, mert azzal lehet viszonylag pontosan mérni az igénybevételt.


Pl egy nemzetközi fuvarozásban használt vontató olajcsere periódusa 60-100 000km közötti, míg ugyanannak a vontatónk az olajcsere periódusa ha bányában használják akkor 600-1000 óra között van. Pedig az utolsó csavarig ugyanaz az autó, csak más az igénybevétel.


Ez a máshogy mér az üzemóra számláló ez szerintem igaz. Ipari dízel motorral szerelt hűtőaggregátoknál is ugyanez volt régebben, alapjáraton lassabban ment a számláló, mint üzemi fordulaton.

Nem tudom, hogy ma a digitális korszakban hogy oldják meg, biztos van erre is valami szoftveres okosság ( pl külön számolja az alapjárati üzemidőt és a menet üzemidőt, láttam már ilyet ).


Eljárt a traktor üzemórája?

Ez nem tudom mit jelent. Vagy azt, hogy lejárt a garanciális feltételek között megszabott üzemóra, vagy arra mondhatják ha baromi sok üzemóra szaladt már a gépbe és komolyabban költeni kellene rá.

2015. jún. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Zebra3328 ***** válasza:

Munkagépeknél üzemórában szabják meg a karbantartási ciklusokat. 1 üzemórának veszik azt az esetet, amikor az adott gép 60 percet üzemel maximális terhelésen. Ha kisebb terheléssel működik, akkor tovább tart 60 percnél 1 üzemóra.

A "lejárt az üzemórája" jelentheti a gép tervezett élettartamának a végét, vagy azt, hogy esedékes a karbantartása.

2015. jún. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!