Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Sokan vannak még, akik nem...

Sokan vannak még, akik nem tudják, hogy a lámpás kereszteződésekben oda kéne állni a felfestett csíkhoz, hogy zöldre váltson majd a lámpa?

Figyelt kérdés

Ott van az érzékel,de az elmúlt évben 2 ilyen esettel is találkoztam, nem kéne ezt valahogy tudatosítani az emberekben?:)

Azt nem mondom,hogy erre legyen plakát,de ma konkrétan a tömegközlekedést is akadályozta és nem jött rá magától az illető..


2015. júl. 1. 08:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a kiegészítő tábla sokat segít. Most fejeződött be az KRESZ-oktatásom, de senki sem említette meg, hogy van ilyen lámpa. Azt tanították, hogy ha meg kell állni, akkor a vonal előtt tegyük meg, a vonalra már nem szabad. Ezért egy kiegészítő táblával jelezni kéne, hogy ez megengedett és egyben kötelező is a forgalom dinamikusabbá tétele érdekében.
2015. júl. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Amerre én járok nem talán nincs is ilyen lámpa, de én sokszor (lámpa elhelyezéstől függően) akár fél csuklósbusznyival hátrébb állok, hogy kényelmesen lássam a váltást. :)

(Ha vannak előttem, akkor már nem olyan probléma, elsőként feltűnő.)


És igen, jó volna, ha azt külön jeleznék egy táblával, hogy ez egy érzékelős lámpa, mert akkor természetesen oda állnék.

2015. júl. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Bárhol is van forgalmi lámpa, akár utólag is, de be kell építeni az aszfaltba egy előre meghatározott távolságra a lámpától az indukciós keretet..ez úgy működik, ha nem érzékel járművet, akkor a forgalomszámlálás alapján két-három kihagyás után mindenképpen zöldre vált..

igen sokan vannak akik erről nem tudnak és jóval előbb állnak meg, mint a keret, vagy a vonal..ha a buszos dudál, még meg is verik, pedig csak jóval előrébb kellene állniuk..


ez nem az autósok hibája, a hatóságnak kellene erről gondoskodnia..


mi balkán vagyunk, tehát nem érdekes..hadd álljon a versenyző..pár év és vagy rájön, vagy nem...

2015. júl. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Ahova koltoztem itt is ilyen lampa van. Nem tudtam amig nem dudalt ram a mogottem levo es mutogatta el. Minden lampavaltasnal elorebb mentem, mert csak a kanyarodo sávokat nem engedte. Na amikor nem latod a lampat, akkor jo!
2022. szept. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!