Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit is jelentenek ezek a...

Mit is jelentenek ezek a vonat helyjegynél?

Figyelt kérdés

[link]


Egy külföldről érkező vendéget várok, megvette a jegyet, de én is csak néztem, hogy mióta adnak ablakszámot helyjegynél és nem az ülőhely számát? Igaz, már rég utaztam IC-vel, de akkor tuti ülőhely volt. Akkor ez most a 21-es kocsi vagy fülke és 72-es ablak? Esküszöm nem értem.



2015. júl. 6. 12:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Ablak melletti hely lesz, ennyit jelent.

21-es kocsi 72-es ülőhely.

2015. júl. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2015. júl. 6. 12:42
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, termes kocsiknál (ez olvasható a jegyen) a 72-es ülőhely az ablak mellett van; fülkés kocsiknál pedig a – folyosói - ajtó mellett (mint ahogy minden 2-esre végződő számú ülés).


Lehet, hogy azért írják rá a jegyre, mert így egyértelműbb; ugyanis a számozás nem az üléseken szokott lenni, hanem az ablak fölött, és kis jelzés mutatja, hogy melyik címke jelöli az ablak melletti ülést, és az nem mindenki számára derül ki könnyen.

De, lehet, hogy azért, mert így kérte az utas; így biztos lehet benne, hogy ablak mellé ülhet.


A képen jól látszik a termes kocsik ülés-számozása (egyébként, nem biztos, hogy éppen ilyen kocsi-típussal utazik az illető):

[link]


És a fülkés kocsik számozása (egyben látszik 6- és 8 személyes fülkék számozása):

[link]

2015. júl. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ha este jonnek uljetek a 23as kocsiba:) annak a magasan szamozott helyei tobbnyire uresek:)
2015. júl. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!