Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kishajóvezetői vizsgával...

Nagylzs kérdése:

Kishajóvezetői vizsgával (PLB-1628) lehet vezetni motorcsónakot az Adrián is?

Figyelt kérdés
Ha nem, akkor mivel lehet? Mi kell még hozzá? Pl. hajólevél, egyéb engedély a hajóra?

2015. aug. 8. 12:53
 1/4 anonim ***** válasza:
nem tudom, mit értesz kishajó alatt, de a motorosra külön vizsga van. na most az más kérdés, hogy az Adrián közel se eszik ezt olyan komolyan, és feltehetőleg a kutya se fogja kérni tőled a papírokat, de a kishajóvezetői vizsga és a motorcsónak két külön kategória.
2015. aug. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
hajólevél nem kell motorcsónakra!
2015. aug. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Oké, és mi számít motorcsónaknak? Egy kicsit össze vagyok zavarodva. Egyrészt látok eladó csónakokat amikre lehet motort is szerelni, és mikor kint vagyok Horvátban akkor ezeken nem szokott lenni lajstromjel. Másrészt látok lajstromozott kishajókat is, és láttam apróhirdetésekben kiírva hogy van/nincs hajólevél, illetve hogy lehet/nem lehet használni tengeren. Mi különbözteti meg ezeket?
2015. aug. 8. 13:09
 4/4 A kérdező kommentje:
Magyar viszonylatban olyat hallottam, hogy csónakra 10 vagy 12 lóerő alatti motorral nem kell semmiféle papír vagy vizsga. Efölött pedig engedély kell. De az Adrián/Horvátországban mi erre a szabály? 10 lóerős motorral a tengeren közlekedni vicces lehet. Ha meg erősebb motort rakok rá akkor az már nem motorcsónak? Vagy az, de engedélyhez kötött? Mitől lesz valami hajó, és mi az ami még motorcsónaknak számít?
2015. aug. 8. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!