Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi történik, ha az út mellől...

Mi történik, ha az út mellől elviszek sötétben egy kidőlt közlekedési táblát? Nyomozni fognak, hogy ki vitte el, vagy simán raknak egy újat helyette?

Figyelt kérdés

2015. aug. 11. 15:18
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
félrértés ne essék, nem hoztam el, és nem is akarok elhozni ilyen táblát, csak kíváncsiságból kérdem, mivel évente rengeteg táblát lopnak el.
2015. aug. 11. 15:29
 2/12 anonim ***** válasza:
47%
Semmi, raknak helyette újat. Már ha valaki észreveszi a hiányát és jelenti.
2015. aug. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Heló!


Itt egy írás róla: [link]


Nyomozás lehet, a kérdés az, érdemes-e, ahol van kamera, ott biztos, hogy többet, komolyabbna tudnak lépni - és érdemes is -, mint mondjuk a puszta szélén.

2015. aug. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
És tétlezzük fel, ha van nekem otthon egy ilyen táblám, és kirakom az udvarra, látható helyre lehet valami? Kérdezhetik a rendőrök, hogy honnan van? Vagy hogy hol vettem?
2015. aug. 11. 15:44
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha alapos a gyanú, hogy te vitted el, akkor kérdezhetnek.


Nagyon nem ajánlott táblát lopni, mert a közlekedés biztonsága elleni bűncselekmény lehet belőle. Márpedig egy párezer forintos, bárki által hozzáférhető tételről van szó. (Boltban kaphatsz KRESZ táblákat, főleg ha megrendeled előre.)

2015. aug. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Közlekedési táblát szabad vásárolni, azzal nincs gond. A kertedben is állhat, ha nem megtévesztő.

Esetleg elszámoltathatnak vele, ha lopás történik a környéken.

2015. aug. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem tervezek táblát lopni. A www.tabla.hu -n nézem, hogy műanyag tábla 1600-ba kerül, ami nem megfizethetetlen.

De pl. ha innen veszek táblát, és kérdezősködnének hogyan tudnám bizonyítani hogy vettem, és nem loptam?

2015. aug. 11. 16:11
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy bizonyítékok nélkül tudnának veled mit kezdeni, de elég nagy erkölcstelenség táblát lopni (még ha ki is van dőlve).

Amúgy ha nincsa a hátulján valami hivatalos jelzés, akkor egy tábla magában nem bizonyíték, mi is csináltattunk már közúti táblát rokon jubileumára.

2015. aug. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Azzal is tudnád bizonyítani, hogy műanyagból van, ezek meg bádogból, meg újonnan préselt lemezből és hasonlókból állnak.
2015. aug. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Elteszed a blokkot, dokumentálsz, lemented az e-mailt...

Ha ennyire félsz tőle, lehet, nem kéne venned, mert cska feleslegesen aggódsz.

2015. aug. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!