Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha elismerem...

Mit lehet tenni, ha elismerem egy balesetben a felelősségemet, de nem én vagyok a felelős?

Figyelt kérdés

Hazaérkezéskor a főútról merőlegesen kell befordulnom jobbra az autóval a bejárónkba. Kicsit behúzódtam a középvonal felé hogy be tudjak fordulni, mikor hátulról belém rohant egy autó, és az út menti árokba lökött.

Egyikünk sem ismerte el a vétkességét, rendőrt hívtunk, aki szerint én voltam a felelős és engem megbírságolt, ezután aláírtam a baleseti jegyzőkönyvet. Azóta végiggondoltam a történteket és tudom, hogy hiba volt. A másik autós nem tartotta be a követési távolságot. Kérdésem: mit lehet ebben az esetben tenni?


2015. aug. 18. 20:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

mi? A rendőrnek nincs jogköre eldönteni, hogy ki volt a felelős!


Úgyhogy mit is írtál pontosan alá?

2015. aug. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

tükörbe néztél-e?, és mikor?.... aztán nem írod, hogy indexeltél-e és merre, mikortól-meddig?.... aztán mekkora az az autó, hogy nagyívben kell jobbra fordulni?

a rendőr csak úgy nem bírságol meg, hogy nincs valami alapja ....

aláírtad a jegyzőkönyvet...erőszakkal kényszerítettek? ugye nem? tehát szabad akaratodból.

ezek után mit lehet tenni?

várod a yard értesítését, valamint a biztosítóval is felveszed a kapcsolatot...kérdés, hogy a másik fél mit lép..

majd a vizsgáló eldönti(jó esetben) ki a felelős...

2015. aug. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Valami nagyon nem stimmel. Szinte minden esetben az a hibás aki hátulról belemegy a másikba. Miért büntetett a rendőr? Mire hivatkozva? Mi áll a jegyzőkönyvbe amit aláírtál?


Szépen elmész a biztosítójához a másik félnek és bejelented a balesetet,úgy ahogy volt,ahogy itt leírtad. A rendőr döntése felveti a korrupció(ott lapult a 20ezres a másik fél iratai közt) vagy a teljes hozzá nem értés gyanúját,ha az eset tényleg úgy történt ahogy leírtad.. Egy autó lassításakor ,kanyarodásakor,minden esetben meg kell tudni állni a mögötte levőnek.

2015. aug. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek, nekem ez nagyon sántít. Ha az eset a saját sávodon belül történt, nincs mentsége a mögötted érkezőnek. Ha átlógtál a másik sávba és ebből adódott a baleset, akkor a további körülményektől függ (szabályosan előzött-e, hogyan indexeltél, stb.)
2015. aug. 19. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jobbra indexelve középre húzódtál?!

Egyesek úgy közlekednek autóval, mint más a nyergessel.

Rá kell fordulni a kanyarra...

2015. aug. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A baleset szempontjából teljesen mindegy hová húzódott a saját sávjában . Ha a kapu közel van az úthoz és a kocsinak nagy a fordulóköre, természetes hogy balra húzódik,mert nem akar tolatással korrigálgatni egy főúton.De ha hátulról belemegy valaki akkor az a hibás,bármelyik részén is van a sávjának. És az is lényegtelen hogy indexel e vagy sem. Nem tartotta be a követési távolságot.


Gondolom nem vészfékezéssel csúszott a kapuja elé haza a kérdés írója,de még akkor is meg kell tudnia állni a mögöttes autónak.

2015. aug. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!