Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha én kerékpárral haladok és...

Ha én kerékpárral haladok és a saját sávomban álló autót akarom kikerülni sávon belül, és a mögöttem jövő autó engem előzne, de elüt, akkor ki a hibás?

Figyelt kérdés

tehát:

-álló járművet kerültem ki (nem megelőztem)

-mindezt sávon belül

-mögöttem haladó autó előzött volna meg, de nem tért át teljesen a másik sávba, ezért elütött


Én vagyok a hibás mert nem figyeltem, vagy az autós, mert ő nem figyelt?


2015. aug. 26. 00:48
 1/3 anonim ***** válasza:
53%

Ez elméleti kérdés, vagy megtörtént?

Gondolom nincs jogosítványod.

Az autó vezetője a hibás, több okból is.

Az előzésnek van öt feltétele, abból, ha csak egy nincs meg, tilos előzni, kerékpárost pedig nagy (kocsi szélességnyi) oldaltávolsággal ajánlott előzni, ha van elegendő hely, vagy kellően lelassítva.

Mentsége annyi lehet, ha irányjelzés nélkül hirtelen elé fordultál, és ő nem láthatta a parkoló autót (elmélet, ennek kicsi a valószínűsége)

2015. aug. 26. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az autós.
2015. aug. 26. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Alex Fly ***** válasza:
Természetesen az autós. Egyrészt a szabálytalan elözés, másrészt a Bécsi Egyezmény miatt.
2015. aug. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!