Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért van az hogy nem érzem...

Miért van az hogy nem érzem azt hogy hogyan állnak a kerekek?

Figyelt kérdés

Vezetni tanulok és hát nem megy pedig nagyon szeretném. Másnak ösztönből jön én meg azon logikázok hogy ha pl negyed fordulatot tekerek a kormányon akkor hogy állnak a kerekek..... ezek főleg parkoláskor jönnek elő normális ez??? Vagy lehet tenni ellene valamit?? Tényleg ekkora pancser vagyok hogy nem való nekem a vezetés pedig annyira de annyira szeretném.....

Kíméljetek a bunkó válaszoktól.... előre is köszönöm



2015. aug. 27. 23:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Jaj ne húzd föl magad husi. Nem vagy te pancser, hisz most mondtad hogy állnak a kerekeid. ;) /az olyan fickós izé/

Ne add föl szivi, ha van a buksidba logikázni való akkor talán nem is lehetsz annyira butus!

2015. aug. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Inkább menj aludni már fellőtték a pizsit ;) okoska!!!
2015. aug. 27. 23:12
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorolj, és menni fog. Senki sem elsőre tanult meg kanyarodni. Nem kell tudnod, hogyan állnak a kerekek. Annyit kell tudnod, hogy milyen kormánymozdulatra milyen sebességnél hogy viselkedik az autó. Ez pedig akkor fog menni, ha már gyakorlatod van benne.
2015. aug. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 veterán vas ***** válasza:
100%

Sok éve vezetek, de számtalan olyan eset van, amikor lövésem nincs, hogy állnak a kerekek. Nem is érdekes, mert amikor mozdul az autó, a mozgásáról azonnal megérzed, hogy kell-e még tekerni, vagy elég, esetleg vissza kell venni a kormányon. Senkiben nincs beépített szögmérő, de rá fogsz jönni, hogy nem is kell!

Azt, hogy "kapitány,40 fokkal jobbra", hagyd meg a hajósoknak. A mindennapi közúti közlekedésben nincs jelentősége. :)

2015. aug. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Semmi probléma, nagyon sok tanuló hasonlóan szenved az autókezeléssel.

Rá kell érezni, idő kérdése.

Az oktatód azért adhatna tanácsot, ez esetben pl, hogy ne a kormány fordulatbol próbálj tájékozódni azt figyeld merre tart az autó. A kormány állhat egyenesben vagy kétharmadik kitekerve valamelyik irányba, amit te ugyanabban az állásban látsz. Minden parkolást úgy csinálj, hogy a feladatot egyenesbe hozott kormánnyal fejezd be, így kiállításkor egyszerűbb könnyebb lesz a dolgod.

2015. aug. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Gázt neki!


Ha rossz irányba megy, akkor az oktató úgy is megállítja, és majd látod, merre korrigálj.


Ha majd nem lesz melletted az oktató, akkor csak annyi a különbség, hogy finomabb gázt adj neki, hogy te magad is meg tudj állni.

2015. aug. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Légy erős, ahány autótípus, annyiféle kormányáttétel. Az egyik négyet fordul kopptól-koppig, a máésik csak kettő és felet. Szóval el sem kéne kezdeni azon gondolkodni, hogy mennyit tekerj a kormányon, hogy a kerék X fokos szögben álljon, mert akkor Y méteres sugarú íven fordul az autó.

Mozdítod, ha jó felé megy, akkor elég, ha nem akkor még tovább tekered, ennyi.

2015. aug. 28. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért van, mert most tanulod.


Én azt sem tudtam soha, mennyit tekertem már a kormáynon... nem győzte mondani az oktató, hogy ne csapjam oda, figyeljek a végállásra.


Én amúgy néha még most sem tudom, ha kellene elindulni, hogy akkor most hogy is áll a kocsi.

Csúsztatott kuplunggal 1-2 centit ha engeded, mindjárt kiderül, merre indulnál és tudsz is korrigálni.


De ne parázz, azért van a fejed fölött a bazi nagy T, mert ilyeneket még nem tudsz... és azért ül melletted az oktató, hogy ha nem megy, segítsen.

2015. aug. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 nagy gyuri ***** válasza:
100%
Nyugi menni fog ,az autót meg szokod ,érezni fogod ,és nem arra fogsz figyelni hogy állhat a kerék.Amikor el indulsz rögtön te is érzed látod merre is haladsz aztán korigálsz.Lehet egyszerüen hangzik,de az is
2015. aug. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
67%

Nem olvasgattam végig a hozzászólásokat, de ha lehet, és álló helyzetben nem tekerem a kormányt. Sok dolognak nem tesz jót.

Tehát menet közben(ez lehet nagyon lassú gurulás is) tekerve a kormányt simán érezni, hogy merre fog menni az autó.

Amúgy, ha kénytelen vagyok álló helyzetben tekerni a kormány, akkor sacc kb ahova gondolom(általában bejön, gyakorlás teszi, de sok autónál más és más) ,majd ha kell az a minimális korrigálás, akkor korrigálok.

2015. aug. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!