Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy juthatnék legegyszerűbben...

Hogy juthatnék legegyszerűbben, és legolcsóbban Ciprusra a török részre?

Figyelt kérdés

Melyik légitársasággal érdemes eljutni oda , mikor kell jegyet megvenni, stb...egyáltalán hogy működik a repülés? Soha nem repültem még :)

Október vége körül mennék, de csak pár napos látogatás lenne.



2015. aug. 28. 13:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Csak a török részre, vagy át akarsz menni a görög részre is? görögből törökbe menni oké, de fordítva nem annyira, ha "kell" mind a két fele, viszont ha nem akkor egyértelműen törökországból.
2015. aug. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék átmenni a görög részre, csak a török részek maradnék.

Hol, melyik társaságnál érdemes jegyet venni? Egyáltalán, hogy megy ez a netes jegyrendelés?

Amúgy nem lehet átmenni a görög részre még EU-s állampolgárnak sem?

Pár szóban csak, milyen Ciprus török része? Emberek, szokások, dióhéjban.

2015. aug. 28. 13:27
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha mindenképp repülővel akarsz utazni először el kell repülnöd Antalyába,onnan lehet egy török légitársasággal tovább repülni a törökök által megszállt területre.Közvetlenül az egész világon sehonnan nem tudsz oda repülni,mivel a világ egyetlen országa sem ismeri el Észak Ciprust,ezért járatot se indítanak oda.

A török rész nem versenyezhet Ciprus görög részével,nem véletlenül olcsóbb sokkal az török rész.Én csak egy napot voltam ott,de alig vártam ,hogy újra visszaérjek a görög oldalra.Persze vannak akiket nem zavar a sok kóbor kutya,a szeméthegyek az utcán,az erőszakos árusok vagy a nem épp a ciprusi naptól lebarnult nagyképű emberek sokasága a szórakozóhelyek környékén, nekik bejöhet ez a rész.

2015. szept. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ha mindenképp repülővel akarsz utazni először el kell repülnöd Antalyába,onnan lehet egy török légitársasággal tovább repülni a törökök által megszállt területre.Közvetlenül az egész világon sehonnan nem tudsz oda repülni,mivel a világ egyetlen országa sem ismeri el Észak Ciprust,ezért járatot se indítanak oda.

A török rész nem versenyezhet Ciprus görög részével,nem véletlenül olcsóbb sokkal az török rész.Én csak egy napot voltam ott,de alig vártam ,hogy újra visszaérjek a görög oldalra.Persze vannak akiket nem zavar a sok kóbor kutya,a szeméthegyek az utcán,az erőszakos árusok vagy a nem épp a ciprusi naptól lebarnult nagyképű emberek sokasága a szórakozóhelyek környékén, nekik bejöhet ez a rész.


_______________________________________________


Mindenképp Antalyaból kell tovább mennem?

Konkrétan tudnál nekem llégitársaságot írni, vagy hogy mi módon tudnék jegyet venni oda?

Famagustába mennék egyébként..

Öszintén szólva a helyszín másodlagos, nem nyaralni megyek oda és nézelődni, egy kedves barátomat látogatni, és csak pár napra. Mondjuk elégg kerekedett a szemem attól amit írtál, hogy milyen körülmények vannak ott..azt hittem rendezettebbek. Mármint az alapján amit Törökországról hallottam.

Erőszakos árusok? Írnál még pár szót a körülményekről, emberekről, akár privátban is?

Lezs egy nap, mikor az ismerősömnek dolgoznia kell, azt tervezgettem naívan , hogy majd jól elmegyek városnézni egyedül, de most inamba szállt a bátorság.

2015. szept. 5. 13:36
 5/8 A kérdező kommentje:

:-)

bocs, bemásoltam amit írtál, hogy ne feljtsek el kérdezni arról amit írtál, mert nem látom írás közben.

2015. szept. 5. 13:37
 6/8 anonim válasza:
A freebird-el tudsz menni átszállás nélkül közvetlenül BUDAPEST-ERCAN(észak ciprusi török repülőtér)
2015. szept. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Az első válasza pedig butaság. Pár hete voltam, többedmagammal, normál itthoni személyivel beléphetsz mindkét oldalra, az ellenörzőponton NEM kérik az esetlegesen török oldalról kapott papírt mikor jössz a repülőtéren. Ez visszafelé is igaz. Régen lehet hogy ez szigorúbb volt....
2015. szept. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Repülőjegy oda vissza kb 140.000ft, vagy ha elmész szállásra is 1 hét repülővel akkor 138.000ft, ebben még reggeli is benne van, transzfer stb stb. De ez 1 hét. Közel a tengerparthoz, medence, klassz kilátás :)
2015. szept. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!