Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan kaphatnék mentességet...

Hogyan kaphatnék mentességet pótdíjfizetés alól?

Figyelt kérdés
02.13-án a nagy havazás miatt több település el volt zárva, köztük a mienk is. A rádió egész nap azt szajkózta, hogy ingyenes az autópályahasználat fentiek miatt. Mi késő délután - mire végre az egyik bekötőút a szorgalmas lakóknak köszönhetően - el lett takarítva - útrakeltünk az autópályán keresztül. Ma kaptunk egy pótdíjfizetési csekket, hogy matrica nélkül közlekedtünk. Állítólag aznap 5 órától feloldották az ingyenességet. Szerintem az emberek többsége jól félre lett vezetve, józan paraszti ésszel aznapra megadhatták volna az ingyenes használatot.
2010. márc. 11. 18:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudsz mit tenni ellene, mert nem volt közzétéve, a médiának volt csak joga, hogy kihirdesse az autópálya ingyenességét adott időszakban. De ez utóbbi nem hivatalos, kizárólag a www.autopalya.hu oldalon leírtak szerint lehet használni az autópálya egyes szakaszait; ha ott nem írtak a feloldásról, akkor nem lehet autópálya díj megfizetése nélkül autókázni a pályán!

Tele van kamerákkal, így szinte nincs is esély a megúszásra; a pótdíjat mindenképpen meg kell fizetned!

2010. márc. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Elengedték a pótdíjat!!!!!!!!!!!!! :)
2010. máj. 5. 14:26
 3/4 anonim ***** válasza:

hogy csináltad??


Most én is itt parázok, ugyanis kijött a csekk és már küldtem levelet is. Útépítés miatt benéztem az utat és egy kijárattal arrébb mentem le.. gondoltam, csak nem lesz belőle semmi, erre kijön a csekk, hogy fizessek. Van esélyem, hogy elengedjék? Mit lehet ilyenkor írni?

2010. máj. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Mint az említettem, elzárt település voltunk azon a napon és az autópályát ingyenesen lehetett használni. Mi útnak is indultunk, de időközben feloldották az ingyenes használtot. Na mindegy, ezt így leírtam a autópálya kezelőnek és kértem a mentességet. A szerencsétlen körülményre való tekintettel mentesítettek a pótdíjfizetés alól. De ez egy egyedi eset........

2010. máj. 22. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!