Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha van GKI vicgám "C" kategóri...

Ha van GKI vicgám "C" kategóriára, majd később leteszem, az "E" vizsgát akkor mi a helyzet? Mehetek vele?

Figyelt kérdés
És ha nem érvényes a "C-s GKI" az "E"-re akkor milyen típusú "E"-s GKI-t kell tennem? Uis nekem régi "C"-s jogosítványom van, emiatt az ehhez tartozó GKI vizsgám az könnyített volt. A könnyített vizsgát le tudtam tenni, de félek, hogy azt a GKI-t, ami nem régi jogsihoz kell azt nem fogom tudni elvégezni, mert sokkal nehezebb. Ilyen esetben mi a helyzet? Tehát a könnyített vagy a nehezebb GKI lesz-e nekem előírva?

2015. szept. 24. 08:28
1 2
 1/20 szántóvető ***** válasza:
jó sok kérdés,a lényeg hogy nincs e-s gki.csak egyfajta van,elmész egy tanfolyamra,bejársz az órákra és levizsgázol.könnyítést senki nem fog neked adni.
2015. szept. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nagyon magabiztos vagy és buta is egyben. Sajnos ez a legrosszabb párosítás. Néha azért legyenek kételyeid. Nem azért írom a kérdést hogy vitázzak, de a válaszodból kiderül, hogy felületesen ismered a témát.
2015. szept. 24. 08:55
 3/20 szántóvető ***** válasza:
annyit pontosítok hogy van c-s és d-s gki.de úgy látszik te jobban tudod,csak azt nem értem hogy akkor miért írtál ki kérdést.röviden és tömören válaszoltam de a lényeget leírtam,elmész egy gki-tanfolyamra ami felújító lesz.
2015. szept. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
nekem van GKI vizsgám, ez kiderül a kérdésből. Ebből adódóan van kártyám is. A kártyára rá van írva a "C" kategória, amit én úgy értelmezek, hogy az a GKI, csak "C" járműre jó. Amikor letettem ezt a GKI-t akkor nekem csak "C" jogsim volt és most is az van. Ha most leternném az "E" vizsgát akkor Lenne egy érvényes E jogsim és egy érvényes "GKI" kártyám amire rá van írva, hogy "C". Ekkor mi van?
2015. szept. 24. 09:02
 5/20 A kérdező kommentje:
Nem jutott eszembe a "felújító" Szóval nekem a "felújító" a könnyített, ami a régi jogsihoz van párosítva.
2015. szept. 24. 09:05
 6/20 A kérdező kommentje:
A kérdésre válaszolj egy szóban. Igen vagy nem. Aztán hagyj egy sor szünetet és írd le hogy miért. Így kell csinálni.
2015. szept. 24. 09:08
 7/20 A kérdező kommentje:

ha akkoriban, amikor letettem a most meglévő GKI-t és lett volna "E" jogsim, akkor a GKI-re mi lenne írva?


E vagy C?


Mert most C van ráírva


ha leteszem most az E-t, akkor kell egy új GKI? És ha kell akkor felújítós (könnyített) kell vagy a nehezebb, aminek nem tudom a pontos nevét.

2015. szept. 24. 09:12
 8/20 A kérdező kommentje:

Vannak nagyon okos emberek, akiknek az a hiányossága, hogy nem tudják átadni az gondolataikat. gyakorlatilag olyan mintha buta lenne.


Szóval annyi a kérdés, hogy olyan GKI kártyával, amire C van írva vezethetek-e kamiont, ha van E kategóriám.


Érted, ha volt a C-s jogsim, erre megszereztem a C-s GKI-t majd, az E jogsit letenném, akkor mi van?

2015. szept. 24. 09:21
 9/20 szántóvető ***** válasza:

"Vannak nagyon okos emberek, akiknek az a hiányossága, hogy nem tudják átadni az gondolataikat. gyakorlatilag olyan mintha buta lenne."-lásd a kérdező által megfogalmazott kérdést:"mehetek vele?"

mehetsz.

"Szóval annyi a kérdés, hogy olyan GKI kártyával, amire C van írva vezethetek-e kamiont, ha van E kategóriám."-VEZETHETSZ.

közben autót kellett bikáznom,a korábbi választ gyorsan elküldtem.az lényeg hogy nincs felújítás,a gki 5 évente lejár amit egy vizsga keretén belül kell megújítani.és most visszautalok az 1. válaszra mert ott nincs semmiféle könnyítés,le kell vizsgázni.állítólag már szimulátor is van,2012-ben még nem volt.

mást már nem fogok hozzátenni ehhez a témához,sok sikert.

2015. szept. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 szántóvető ***** válasza:

mégsem vezethetsz.a gki-kártyán fel vannak tüntetve a kategóriák,a hülye e-kategória is.2 lehetőséged van:igényelsz egy új gki-kártyát ami sima okmánycserét jelent vagy újravizsgázol(gki vizsga könnyítés nélkül) és akkor automatikusan fel fogják tüntetni a kártyán az e-kategóriát is az új érvényességi idő mellett.

a korábbi válaszaimat felejtsd el,mostanra sikerült összehozni a jó választ.

2015. szept. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!