Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Van egy T 150 traktorunk,...

Van egy T 150 traktorunk, amiben mindig felforrósodik a hidraulikaolaj. Mi lehet a probléma, és hogyan lehetne orvosolni?

Figyelt kérdés
Volt már korábban vele ilyen probléma, akkor a vezértömbben egy alul kiszedhető szelep nem volt jó, lett bele véve másik, ami természetesen nem passzolt bele, de megoldottuk, utána jó volt. Aztán egy idő után már nem akart emelni sem, minden baja volt, így vettünk inkább egy másik vezértömböt bele, ez vadonatúj, eredeti orosz gyártmány, nagyon jó vele, egy dolgot leszámítva, hogy szántáskor fordultunk vele kettőt, és felforrt az olaj ismét, annyira, hogy gőzölt minden aminek köze van a hidraulikához, és a vezértömb környékén remegett a levegő a hőmérséklettől. Akkor ott is megnéztük azt a szelepet, be volt szorulva, de ütögetéssel kijött, letisztítottuk, visszatettük, most sem jó. Egyszer még a régi vezértömbnél volt egy olyan hiba, hogy a főnyomócső szétment, elment az olaj, és tönkrement a hidraulikaszivattyú, amit Jumzéra cseréltünk benne ki.

#hidraulika #T 150 #T150 hidraulika
2015. szept. 27. 11:03
 1/4 anonim ***** válasza:

érthetően írtad le..az a véleményem, hogy valahol az olaj igencsak szűk helyen kénytelen átmenni, de ez csak igen nagy nyomáson sikerül..ez bizony melegíti..az olaj hűtése nem megfelelő, de jobb lenne ha nem melegedne..


én azt csinálnám, hogy egy folyadékhőmérőt, és egy nyomásmérőt applikálnék első menetben a megfelelő helyre, hogy állandó ellenőrzés alatt legyen e két tényező..

a felforrt olaj nem előny sajnos.

több ötletem nincs.

2015. szept. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát igen, ilyen probléma lehet, de még nem sikerült sajnos kideríteni az okát, és megoldani, pedig most fontos lenne, hogy jó legyen a traktor. Lehet beiktatunk valamit, de jobb lenne valahogy mielőbb megoldani ezt a problémát, mert kitudja milyen időjárás lesz az elkövetkezendő időben, lehet, hogy nem lesz alkalmas a munkálatokra.
2015. szept. 27. 22:12
 3/4 lupara ***** válasza:
Amig csináltam,csak KCR-es autókon dolgoztam.Olajhabzás dermedés,vezérlésszivárgás,csőrobbanás,mellékhajtás törése előfordult,olajforralás nem.Vezérlőtömb körül hozzátok hasonlóan én is ügyeskedtem,de egy határon túl hidraulikaszerelőket kellett keresnem.Átlátják az egész körforgást,jellegzetes tünetek esetén irányt mutatnak.Ebben segitenék két elérhetőséggel,nevek mellőzésével.Az első számokhoz tartozó illető gyakorló szerelő,majd ebben a témában cégvezető:82/320-545,30/9167408.Második szakmérnök:82/317-659,30/4964393.Megvan az a tudásuk,hogy tanácsaik alapján megoldást találjatok erre a műszaki problémára.
2015. szept. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget. Bár most egyenlőre megoldottnak látszik a probléma, szinte biztos hogy lesz még vele valami, úgyhogy a telefonszámokat elmentem a biztonság kedvéért. Eddig úgy néz ki, hogy a probléma a következő volt: Ez a vezértömb kicsit más, mint ami eredetileg rajta volt, máshol vannak elhelyezve rajta a cső csatlakozók, persze nem mind, van ami ugyanott van, és máshol vannak rajta lyukak is, amik a régin nem voltak olyanok is, csavarral ledugózva. Egyik MTZ-s ismerősünk azt mondta, hogy az egyik ami le van dugózva, az egy résolajnyílás, azt nyissuk ki, és csővel vezessük vissza a hidraulika tartályba, úgy is tettünk, és most nem is melegszik egyáltalán, hideg marad, viszont jól dolgozik. Résolaj meg akkor jön csak a csövön, ha épp semmi nincsen vele emelve, csak jár a motor, emeléskor nem jön. Remélem most már majd jó lesz. Most már csak a kuplungot kell rajta valahogyan megoldani, mert nem mindig emel ki teljesen, meg a levegőrendszert, hogy ne engedje el a levegőt, és akkor tökéletes lesz.
2015. szept. 29. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!