Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha pénteken elkészült a...

Ha pénteken elkészült a jogosítványom, akkor holnap, tehát hétfőn, kedden, szerdán vagy csütörtökön hozhatja a postás?

Figyelt kérdés
Vagy esetleg ha bemegyek érte az okmányba, az gyorsabb? Mert nem hiszem, hogy pont itthon leszek, amikor hozza, más meg gondolom nem veheti át helyettem..Fontos lenne, hogy a jövőhéten megkapjam. Ezt írják neten: Tisztelt Ügyfelünk! Tájékoztatjuk, hogy az Ön által benyújtott, XXXXX számú kérelmen igényelt vezetői engedély elkészült,(pénteken) továbbításra került az igénylő adatlapon szereplő kézbesítési helyre. Jó eséllyel hozhatják a jövőhéten, tehát okt.19-től? :)

2015. okt. 18. 10:56
 1/6 anonim válasza:

Nekem augusztus 5.-én volt sikeres vizsgám, a jogosítványt 12.-én állították ki, és 25.-én hozta a postás.

(bár ez két éve volt a régi rendszerben, nem tudom,hogy azóta gyorsabbak e)

2015. okt. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2 héten belül megkapod.
2015. okt. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
több mint 2 hete várok rá, szóval csak nem lesz még 2 hét..
2015. okt. 18. 12:12
 4/6 anonim ***** válasza:

A türelmetlenség vezetéskor sem erény.

A jogszabály 30 napos határidőt ír elő a jogosítvány elkészítésére, átadására, ezt a határidőt mindig be szokták tartani, de azt senki nem fogja neked megjósolni, hogy egy-egy okmányirodában, netalán a postán pontosan mennyi idő alatt megy át.

Jövő héten október 23 is lesz, ami ugye nem munkanap, elsírod, magad, ha csak 26-án kapod meg a jogosítványt? - értem én, hogy jó lenne már megkapni, de nem kellene túlizgulni, napra pontosan sakkozni, hogy mikor érkezik.

Ajánlott levélben érkezik, alá kell írni az átvételt, írhatsz egy meghatalmazást valakinek, ha te nem leszel otthon, vagy átveszed a postán

2015. okt. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
ajánlott levelet bárki átveheti. Nálunk egy postás se foglalkozik ezzel, a lényeg hogy annak a nevét kell odaírni aki átveszi.
2015. okt. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ma hozta a postás :))
2015. okt. 20. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!