Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Aki motorozik, az hogy oldja...

Aki motorozik, az hogy oldja meg a közlekedést télen?

Figyelt kérdés
Pl. akinek csak AM kategóriás jogsija van és egy robogója, az hogy oldja meg a közlekedést télen, ha mondjuk nincs abban az időben buszjárat sem?És még annyit kérdeznék, hogy ha nincs hó télen, csak hideg, szokjátok használni a motorotokat?A válaszokat előre is kösz!

2015. okt. 19. 00:03
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja és úgy gondoltam, hogy városban.
2015. okt. 19. 00:08
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az AM-hez nem értek, bár nem hiszem, hogy olyan sokat számít, max. még lassabb és óvatosabb a motorozás.

A páromnak korlátlan jogsija van és most már nem, de amikor messzebbre járt dolgozni, akkor járt télen motorral, igen. Én nem, mert nekem nem kellett, tavasztól őszig mégiscsak jobb motorozni :D


Jól fel kell öltözni, fűtött kesztyű sem árt, főleg hosszabb távon (egy időben 70 km-re járt dolgozni, ott már ki tud fagyni az ember, lassú tempó mellett is, ami viszont tovább tart, bár így is jobb).

Hóban és jégen nem motorozott, az már más műfaj. Olyan volt, hogy beleszaladt a ködbe, ami lefagyott, ilyenkor eldobta a motort. A motor jól bírta, széles a kormány :)

Szeret motorozni, télen is inkább, mint autózni, amíg száraz az út s nem fagy.


Ha végképp túl rossz az idő s nincs autó, akkor marad a tömegközlekedés (akkor is, ha 1 óra gyaloglást jelent a 12 órás műszak mellé) vagy az ottalvás rokonnál, ismerősnél, valahogy meg kell oldani.

Amíg nem volt autónk, lényegesen neccesebb volt.

2015. okt. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Kösz a hasznos és tartalmas választ! :)
2015. okt. 19. 00:51
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Oka van annak, hogy télen csak az motorozik, akinek nagyon muszáj.

A virtusból motorozók általában néhány csípősen hideg nap után rájönnek, hogy motor nélkül könnyebben elviselhető a hideg.

A hideg fagyos levegő ellen csak részben véd a téli öltözék: kint fázol, ha valahova bemész, pillanatok alatt rád melegszik, levenni sokszor macerás, ha nem veszed le, s bele izzadsz, majd úgy mész ki a hidegbe komolyan meg lehet fázni.

Megfázás nélkül is van egészségügyi veszélye a rendszeres téli motorozásnak, ami majd évek múltán jelentkezik: reuma, ízületi gyulladás.


Mindezekhez azt is el kell mondani, hogy vannak azért a téli hónapokban is olyan napok, amikor viszonylag magas a hőmérséklet, kellemes az idő.

Lehet tehát időnként télen is motorozni, de amikor zordabbra fordul az idő, nincs értelme a motoron vacogni.

A zord időjárás nem csak a havat, fagyot jelenti, olyankor duplán felelőtlenség motorral elindulni, mert nem csak kifázol, de az útviszonyok miatt sokszoros a balesetveszély... zord az időjárás, amikor esik a hűvös eső, hideg szél fúj, vizesek az utak: amikor fázol.

2015. okt. 19. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy időben jártam télen, hóban, fagyban Simsonnal dolgozni. Jó mínuszok voltak. Három nadrág, fólia a térden... mit sem ér... Biztos van jó ruha, de csak ideig-óráig. Hosszú távon nem egészséges...
2015. okt. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 veterán vas ***** válasza:
100%

Lehet, hogy van megfelelő öltözet, bár én akármennyit és akármit vettem föl, mindig fáztam.

Városon belül még néha elmegy, de a hosszabb távokat már inkább kihagyom.

Saját tapasztalat:

A hóra föl lehet készülni, viszont a hó alatt sumák módon megbújó jégre nem. ;)

2015. okt. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Egy nagyon rövid ideig (egy hónap) motoroztam (robogó) budapesten télen. Azt kell, hogy mondjam nincs az a ruha, ami megvéd a fagytól. Sisakban lefagysz, ha nem szellőzteted bepárásodik, ha szellőzteted megfagy az agyad. 3 kesztyű alatt szétfagytak az ujjaim. Mindenem fázott 5 perc után, pedig a robogó még viszonylag jól is véd a menetszéltől. Embertelen.


Maga a vezetés amíg száraz az út nem nagy kunszt, semmi extra.

2015. okt. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Még tizenévesen, Simsonnal én is mentem hóban, sárban -5 fokban - az mondjuk 10-12 évvel ezelőtt volt. Városban még csak-csak, azon kívül hiába a bőrkesztyű meg a dupla nadrág (vagy harisnya), több réteg a felsőtestre-karokra-nyakra, mindenhogy hideg volt.


Az új, fűthető ruházat, markolatok meg egyebek biztos nagyon jók, de én inkább leteszem a motort. Nagyon jól úgyis csak 20 fok felett érzem rajta magamat, 10-20 fok között még öltözködéssel próbálok idomulni, de 10 fok alatt kínzásnak érzem. Egyébként is fájnak az ízületeim, jobb nem kísérteni a sorsot a kis szerencsével hátralévő 50 évre.

2015. okt. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem jó, de ha ez vagy elveszted az állásod vagy utcán alszol éjjel 2 munkanap között...

Bár a párom autó helyett is a motort választja télen, ha lehet, annyira szeret motorozni. Van ilyen.


Hideg van felöltözve is, persze. Gondolom, szinte mindenki fázik fagyban a motoron. Viszont olyankor haladás, ha kibírja azember, tud fogni meg amit kell.

Egyszer novemberben volt egy motoros utunk. Akkor speciel utas voltam (kicsit sem élvezetmotorozásért nem fizetek benzint feleslegesen). Pár fok, zuhogó eső és 300 km. Kegyetlen. Nekem fűthető kesztyűm sincs. De ha menni kell, hát menni kell, nem vagyok éppenséggel cukorból.

Rövidebb távon sokkal jobb. S 80 helyett 50-nel... Gyorsabban már durva menni, az szerintünk nem télre való.

2015. okt. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek!
2015. okt. 19. 16:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!