Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kamionoknál sebességváltó...

Kamionoknál sebességváltó alsó sorba használnak felezőt, vagy teszik 1-sbe vmikor is?

Figyelt kérdés
Eddig amit láttam, egyiknél se 1-be indultak el, hanem általában 2-3-ba, milyen esetben teszik 1-be, meg a sebességváltó alsó sorban van értelme felezgetni/felezőnek?
2015. okt. 24. 17:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagy súllyal, emelkedőn elindulásnál kell.
2015. okt. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Legtöbb esetben nincs is szükség a felezőre, főleg ha soksebességes kamionról van szó, mint például 12 vagy 16 sebességes kamionok. Viszont egy 8 sebességes kamionnál már gyakrabban szükség lehet a felezőre, például emelkedőn, vagy éppen lejtőn haladva szükség van a motorfékre, és olyankor lehet pont egy fél sebesség az ideális.

1-esbe pedig azért nem teszik soha a kamionokat, buszokat, mert extrém rövid fokozat, viszonyításképpen egy kamionon kb a 3-mas van olyan, mint autóban az 1-es. 1-esre mondjuk egy nagy emelkedőn való elinduláskor lehet szükség, de még akkor se nagyon.

2015. okt. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A nyáron egy bontó szökevényt használtam. Annál kellett felezgetnem is. De egy rendes gépnél nem nagyon kell.

Amikor vezeted úgyis érezni fogod, hogy kívánja-e. Sőt a barátod lesz, mivel elő tudod választani és elég egy gyors kuplung. :)

2015. okt. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

Ha olyan a raksúly/út akkor használnak alsó sorban is.

Az egyest általában csak extrém esetekben használják, pedig nagy súllyal szűk helyen forgolódni kuplungkímélőbb mint magasabb fokozatban.

Vannak vontatók amikben az 1-es alatt van még kúszófokozat/felezhető kúszófokozat is.


Alsó sorban akkor is jól jön a felező, amikor még csak kis súly van az autón,de a magasabb sebességből már kínzás indulni, viszont később tudsz többet is váltani, mint 1 egész fokozat. Pl: fél3 > 4 > fél6> fél7 stb..


"Legtöbb esetben nincs is szükség a felezőre, főleg ha soksebességes kamionról van szó, mint például 12 vagy 16 sebességes kamionok."


Ez a mondat így értelmetlen. A 12 vagy 16 sebességes kamionok 3-4 alapsebességgel rendelkeznek, a felezővel és sorváltóval lesz belőlük 12 vagy 16 sebesség.


"Viszont egy 8 sebességes kamionnál már gyakrabban szükség lehet a felezőre,"

A 8 sebességes felezős autó az már 16 sebesség :D

2015. okt. 25. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

" "Viszont egy 8 sebességes kamionnál már gyakrabban szükség lehet a felezőre,"

A 8 sebességes felezős autó az már 16 sebesség :D"


Pontosan! :D

Az enyém is ilyen volt. Ráadásul még a "pofozós" fajta. Átlagos terhelés mellett 4 fél, vagy 4 egésszel indultam, majd egyből 6 félbe tettem (az 5-et olyan hangokkal vette, hogy azt inkább nem erőltettem), utána végig félben hagytam és csak a nyolcadikban tettem egészbe.

De ahogy fentebb is említettem. Próbálgatni kell, hogy mit szeret a gép.

2015. okt. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2-es vagyok

Arra gondoltam, hogy régebben voltak olyan gépek is (konrétan MAN-nal láttam), hogy alapból 16 sebesség, és még ahhoz jön a felező. Na ott nem volt már értelme a felezőnek szerintem.

2015. okt. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Arra a 32-sebességes MAN-re kíváncsi lennék, még nem hallottam róla. Mióta az eszemet tudom ( úgy az F90 óta ) ott nem volt több 16 sebességnél, szerintem még a 8x4-es 603ban is csak annyi volt :)
2015. okt. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!