Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Létezik olyan KRESZ tábla,...

Létezik olyan KRESZ tábla, hogy kötelező legkisebb sebesség, illetve kötelező legkisebb sebesség vége? (kék kör alakú)

Figyelt kérdés
Ugye a KRESZ-ben vannak ilyen táblák,de a valóságban még nem láttam és a neten sem találtam olyan képet,amin az út mellett egy oszlopon lennének ilyen táblák.

#KRESZ #tábla #nem létezik #kötelező legkisebb sebesség
2015. okt. 30. 10:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Így ebben a formában nem jellemző, de menj el pl. az M7-en Tárnoktól Pest felé, és az érdi emelkedőnél fogsz ilyen jelzést találni.

Ez nem egy önálló tábla, mert több sáv esetén - főleg autópályán - szokták jelezni, hogy a külsőbb sávokban mennyi a kötelező. Aki nem tud annyival mennyi, az menjen a "kapaszkodó" sávon.

2015. okt. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pedig rengeteg helyen van, főleg többsávos emelkedőkön. De külföldön síkvidéki többsávos szakaszokon is találkozhatsz ezekkel.
2015. okt. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

Elméletben létezik, gyakorlatban az van hozzá legközelebb, amit #1 írt (3 sáv, a külső a kapaszkodó, a másik kettőben eltérő minimum sebesség - van ilyen az M1-esen is).


Itthon csak az autópályán van ugye minimum sebesség, ami 60 km/h. De ahol elkezdődik, oda úgyis kiteszik az autópálya kezdete táblát, ami egyben ezt is jelöli. Szóval felesleges (duplázott) információ lenne.

2015. okt. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor besorolási rend táblán van?
2015. okt. 30. 16:35
 5/7 anonim ***** válasza:

#1 vagyok.

Egy téglalap alakú táblán van rajta a 2-3 sáv, és amelyik sávra érvényes a korlátozás, ott van rajta a kerek kék táblában a megadott szám.

Hasonlóan a végénél ugyanilyen tábla van a sávokra helyezett, áthúzott szám-táblával.

[link]

2015. okt. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én is ilyen táblára gondoltam.Ezt nevezik besorolási rend táblának.
2015. okt. 30. 18:31
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket a táblákat önállóan ritkán teszik ki, de kitehetik.

Azt is figyelemebe kell venni, hogy amit a KRESZ elméleti oktatáson tanítanak, az nem csak itthon, hanem külföldön is érvényes szabály, de természetesen lehetnek különbségek, amelyeket egy másik országba utazás előtt érdemes áttanulmányozni.


A magyar KRESZ könyvekben is benne van a "váltakozó forgalmat irányító fényjelző készülék"

Ilyen talán az egész országban nincs nálunk, de külföldön találkozhat vele az oda utazó, a sávok fölött a lámpák piros X, sárga oldalra mutató nyíl, zöld lefelé mutató nyíl jelzéssel irányítják a forgalmat.

2015. okt. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!