Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A saját házam előtti árok-part...

A saját házam előtti árok-part védelme a parkoló autósok miatt, hogy lehetséges? Mit ír elő a törvény?

Figyelt kérdés
Egy Balaton közeli településnek a Fő utcáján lakom 16 éve -elsőként telepedtem le ebben az utcában-Büszke vagyok,mert nő létemre több kocsi földel egy normális szép árkot alakítottam ki...Szomszédot kaptam 13 éve aki vállalkozó ,konkrétan hordó készítő kisiparos, éven át napi szinten a Fő útra kitett hordói miatt megállnak az én házam előtti területen,és csak is itt állnak meg kis és nagy autók egyaránt,az árkom út felüli része eltűnt ,be süllyedt, a murvákat a széléről le passzírozta az árok fenekére,ami a fú nyíráskor balesetekkel jár. Még nem írtam a sok -sok cigaretta csikkről a szemetekről..Mi tudnék tenni,hogy az én házam előtti területemet-vagyis a közterületet ami előttem van és én gondozom- megvédjem és ne itt álljanak meg ezentúl..13 évig nem szóltam..Ki tehetek köveket?Táblát ,hogy nem itt a parkoló...Kérek szépen válaszokat,hogy milyen hivatalos lehetőség van az árok széle védelmére.Köszönöm előre is a válaszukat!!
2015. okt. 30. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Megvonod a válladat és nem gondozod tovább. Közterület, szabadon meg lehet állni. De mivel te nem tudod biztonságosan nyírni a füvet, ezért nem nyírod. Majd ha a tökig érő dudvába kellene kiszállnia a kuncsaftnak, nem áll oda.
2015. okt. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy magára valamit is adó balatoni településen nem teheted meg, hogy nem gondozod az előkertet - erre a legtöbb helyen helyi rendelet kötelezi az ingatlanok használóit.


A megoldás az, hogy a szomszéddal együttműködésben létrehoztok egy, a te árokpartodnál csábítóbb parkolót az ő telke előtt - vagy legalábbis vedd rá, hogy szálljon bele az előtted lévő terület átalakításába. A csikkek problémáját szemetes és hamutartó segítségével lehet orvosolni.


Kövek kihelyezését közlekedésbiztonsági okokból nem ajánlom - inkább a fa ágyásszegély a jó megoldàs. Vagy csak simán állj oda te a saját kocsiddal...

2015. okt. 31. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha elmész otthonról autóval, akkor is a saját házad előtt parkolsz? Ugye, hogy ez lehetetlen.


Alakíts ki sövényt. Nyírni kell rendesen, mert úttestre nem lóghat be.

2015. okt. 31. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddig kapott válaszokat..,igen minden megoldás fejembe volt..igen a szomszéddal beszélek-egyébként elvagyunk velük-hogy oldja meg ha Ő értékesít ott álljanak meg.A szemetest ki fogom rakni,jelzés értéket is képvisel,talán magába szál a szomszéd...
2015. okt. 31. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!