Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Nyerges vontatónak csak a...

Nyerges vontatónak csak a hátsó tengelyét lehet szintezni, vagy az elsőt is ami fordul?

Figyelt kérdés
Mert láttam, hogy néhány nyergesnek olyan közel van a földhöz az eleje, hogy az csak nocsak :) nem akad el könnyen akármibe?
2015. nov. 8. 19:05
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Ugyan ugy lehet az elsot is. A hozzatartozo vezerlon rajta is van, hogy melyik tengelynel levo legrugot akarod fujni/ereszteni. Amik teljesen lent ulnek, azok azert, mert valahol ereszt a rendszer, de mivel nincs beinditva igy nem termel levegot, ezert nem tudja alapszintbe se hozni.
2015. nov. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az egyes válaszoló vagy nem kamionsofőr, vagy csak olyan gépet látott eddig, aminek az eleje-hátulja szintezhető.


Többségben vannak azok a gépek, amelyiknek csak a hátsó tengelye szintezhető. A "megás" szerelvényeknél van az általában, hogy mindkettő.


"olyan közel van a földhöz az eleje, hogy az csak nocsak": na ezek a megás gépek, és ez a menetszintjük nekik. A Stralisnál ez egy felállított cigisdoboznyi helynek felel meg.

2015. nov. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Amelyiken légrugós az első tengely, azokon lehet szintezni. Az alacsony kapcsolási magasságú vontatón ( "megáson" ) általában légrugós az első híd is, de nem mindig.


Nem akad el akármibe? Autópályán csak nem. Nem szántóföldre járnak azokkal.

2015. nov. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

értem, köszönöm a válaszokat! viszont felvetődött bennem így a válaszokat olvasva még egy kérdés: akkor azokkal a vontatókkal amikkel megákat vontatnak nem lehet normál félpótkocsit húzni? és ez fordítva is igaz: normál vontatókkal nem lehet megát vontatni?


illetve utolsó válaszolótól kérdezném, hogy ha pl. van egy nagyobb bukkanó vagy kátyú, vagy vmi meredek rész akkor sem érhet le semmi esetben az eleje?

2015. nov. 8. 20:25
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

De, megával lehet húzni normál pótot, létezik nyeregmagasító. Ezzel vagy fixen magasabban lesz a nyereg, vagy van az állítható nyeregmagasító is.

Fordítva bajosabb, rakétának fog kinézni a szerelvény, és 4.12-4.20 lesz a magassága.


De, előfordul, hogy leér, Romániában éppen ezért emelt szinttel jártam a megás szerelvénnyel.

2015. nov. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Illetve, hogy magamat kiegészítsem, húztam anno normál pótot mega traktorral, eleje-hátulja ki volt emelve, hogy a pót eleje ne "rogyjon" rá nagyon a traktorra. De ez csak egy 70km-es turné volt.


Mega problémák: Igen, vannak rámpák, főleg az olaszoknál, spanyoloknál, amik az úthoz képest lejjebb vannak és itt a szintkülönbség miatt kell gépészkedni rendesen, hogy ne érjen le a hátulja, eleje, ne akadjon össze a pót a traktorral.


Ugyanezen probléma a hajóra állásnál is megvan, de ott a személyzet segít a pót kiemelésében/süllyesztésében.

2015. nov. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
jah, értem, köszi!
2015. nov. 9. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!