Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit jelent kamionosok között...

Mit jelent kamionosok között az a kifejezés, hogy "mágnesezés"?

Figyelt kérdés
2015. nov. 10. 17:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Két dolgot, egy a tachográfot mágnessel zavarják meg, hogy a túlhajtás ne legyen regisztrálva; a másik hogy a ülepük és az ülés közt van egy mágnes, átvitt értelemben és egy török német úton is csak ! max. ! WC-zni állnak meg. - én is csak internetről kamionos szájából hallottam.

Itthon is több kamion szünet kellene, a sok családos embert városi autóval ne tapossák hallomra a kamionosok, iskolába menet és jövet.

Mondjuk én se örülnék egy "kamionos csóknak", csak azért amilyen autóval én utazom, már szálltak ki egy egy-két törött végtaggal - bár bolond volt mit ugrált a mentő kiérkezésig - is saját lábon, úgy hogy kamion letolta őket, mert nem engedte be őket autóúton előzésnél.

2015. nov. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
83%

"egy a tachográfot mágnessel zavarják meg, hogy a túlhajtás ne legyen regisztrálva; "


Nem a tachographot zavarják, hanem a jeladót blokkolják a mágnessel. Így az pihenőt fog mutatni, feltéve, hogy abban az állásában hagyta a sofőr.

Nem mindig a "túlhajtás" miatt teszik fel, ez egyre ritkább, mert ez bűncselekmény. Ennek megfelelően is büntetik, ha megfognak vele. Alsóhangon 4000 euró a büntetés.

Inkább arra használják, hogy fel-le rakodáskor ne szakadjon meg a pihenő, vagy rakodás után így állnak ki a cégtől parkolni, hogy a napi szabályos pihenő ne "sérüljön".


"a másik hogy a ülepük és az ülés közt van egy mágnes, átvitt értelemben és egy török német úton is csak ! max. ! WC-zni állnak meg"

Ennek "egyseggel" történő vezetés a szlengje!

Vannak cégek, ahol ezeket a meséket kötelező jelleggel kell mesélni (Volt Hungarocamion)

Ők a szupermenek, mindenki egyseggel jött haza még Kínából is(Persze, én meg elhiszem, hehe)


"Itthon is több kamion szünet kellene, a sok családos embert városi autóval ne tapossák hallomra a kamionosok"

Szabályozva vagyunk rendesen, ne aggódj. Arányaiban kevesebb a kamionbaleset.

2015. nov. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!