Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Forgalmi vizsgán miért nem...

Forgalmi vizsgán miért nem azt nézik hogy a vizsgázó hogy vezet?

Figyelt kérdés

2x buktam meg és elment a kedvem az egésztől. Elsőre azért mert nem tudtam időbe visszalassítani 30-ra, és nem vettem figyelembe hogy vége a 30as táblának, hanem csak 20méterrel késöbb a második elágazásnál... Most másodszorra az volt az egyik indok hogy túl közel mentem más autóhoz... az egész nyomvadt utcában parkoltak az út szélén. Kb meg kellet volna álnom az utca elején és nem lett volna szabad bemennem? Másik ok meg hogy egy két irányú utcán ahol 1 autó alig fér el, rossz helyen álltam meg kikanyarodásnál. Azt nem is mondom hogy rendesen belátható volt az egész elágazás és semmi nem jött. Ha meg ott álltam meg volna ahol előírás lett volna biztos hogy azért kötöttek volna belém mert túl közel mentem a parkoló autóhoz.

Aztán ott hallom ahogy mesélte a vizsgabiztos hogy melyik ismerősét hogy engedte át a vizsgán... tényleg ennyire nyomorék korrupt az összes vizsgabiztos? Meg mi a fene értelme van ilyen szigorúan venni amikor a forgalomban közlekedők 95%-a úgy is úgy vezet mint egy b@rom és sz@rnak a kresz nagy részére. Ja igen csak a pénz... :D


2015. nov. 12. 18:41
 1/7 anonim ***** válasza:

A forgalmi vizsgán pedig azt nézik, hogy a vizsgázó hogy vezet, lehetőségeihez képest betartja-e a szabályokat.

Jelzés értékű, hogy elismered a hibáidat, ugyanakkor azzal próbálsz kibúvót keresni, hogy milyen sokan vezetnek jogosítvánnyal is sz@rul.

A forgalmi vizsgán kötelező betartani a szabályokat, az már egy másik probléma, hogy a jogosítvánnyal rendelkezők jelentős része hogyan közlekedik.

2015. nov. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Most őszintén? Beismerted a hibáidat. És ha a te bénázásod miatt beléd megy más, vagy te mész ki valaki elé, mert úgy gondoltad nyugodtan le lehet sz*/rni a szabályokat, és jól összetörik az autód, akkor mi lesz a véleményed...?
2015. nov. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Vagy szövegértési problémátok van, vagy nem tudom. A felsorolt hibák egyike se vezetett balesetközeli állapotba mivel figyeltem nyitott szemmel a körülöttem közlekedőket.
2015. nov. 12. 19:27
 4/7 anonim ***** válasza:

tetszik-nem tetszik, ez a jogosítvány megszerzésének módja. minden szabályt precízen, lexikálisan be kell tartanod.

nyilván mindenki tudja, hogy nem ezen múlik, hogy valaki hogyan vezet majd...én például ötödjére mentem át, már 2 vizsgabiztossal. én is mondhatnám, hogy olyan hibák miatt buktam meg, amit most a való életben semmit sem számítanának, de a szabály az szabály.


ha nem egyirányú az utca, akkor utca végén akkoris jobbra tartva kell kikanyarodni, amennyire csak a lehetőségek engedik. erre a kereszteződés technikailag alkalmas, hisz megvan a szabály, hogy meddig lehet parkolni. ha ezért megbuktatnak, nyugodtan tehetsz panaszt, persze ahhoz neked dokumentálnod kellene, hogy egy autó tényleg szabálytalanul a kereszteződésben parkolt, és akadályozta a besorolásod. nyilván nem ez történt, elfértél volna, de ha azt találta volna mondani a vizsgáztató, hogy túl közel vagy a parkoló autóhoz, ezért bukás, akkor ott meg kellett volna állnod, lefotózni a körülményt, és panaszt tenni, hisz te a lehetőségeid szerinti legjobban cselekedtél...

nyilván ez egyébként is nehéz, mert ez önmagában csak hibapont, ha még 1et hibázol, úgysem buktat meg, tehát ha ezt is hibának venné, te nem tudnád utólag bizonyítani.


na mind1 is, túlbonyolítottam, amúgy is inkább a szabálytalan megoldást választottad, és nem húzódtál jobbra, és mivel bárki befordulhatott volna az utcába, az tőled nem tudott volna elférni, tehát tök jogos volt, ez a való életben is gáz, kivéve persze ha szerencsédre épp senki nem jön.


én sokkal jobban tudok azokra haragudni, akik hivatásos sofőrként vezetnek hanyagul, veszélyesen...én színtévesztő vagyok, ezért nem lehet hivatásos jogosítványom, mégis szabályosabban vezetek némelyiknél...ezért jogosan b_sz fel a dolog engem, hogy csak azért, mert nem látok árnyalatokat...na ennek aztán tényleg semmi logikája nincs.


annak van, hogy vizsgán szabályosan közlekedj.

oldaltávolságot is tartanod kell, ezt az oktató is biztos elmondta anno, szóval az is eléggé jogos. az is nyilván, hogyha 30-cal kell menni, akkor annyival mész, ha többel, akkor annyival.

2015. nov. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem azt nezik, valoszinuleg a vizsgabiztos pedig nem itelte biztonsagos vezetesnek azt, amit te muveltel. De az is lehet, hogy rosz napja volt vagy epp neked volt. Az van, hogy meg kell probalni a leheto legtorvenyesebben vezetni abban a 10-20-30 percben es ha sikerul, utana vezethetsz ahogy neked tetszik jobban(persze masok veszelyeztetese nelkul).
2015. nov. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%

Ne szálljon el a kedved, nekem a 4. vizsgán sikerült átmennem. Nem szégyen, apró hibák illetve izgulás miatt nem sikerült. A vizsgán való vezetés és a rendes vezetés között nagy különbség van. Sajnos ez ellen nem tudsz mit tenni, át kell menned a vizsgán.


Tény, hogy nem az oktató mellett eltöltött órák alatt fogsz megtanulni vezetni hanem jogsival, egyedül vezetve. Tudom sokan ellene vannak de a Deák a leginkább járható mód a vizsga sikerességéhez (nincs korruptság). Most lehet habzó szájjal mondani, hogy ez szánalmas bla bla bla...

2015. nov. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Tényleg köszönöm a válaszokat nagyon bíztatóak voltatok!

Igen lehet nekem is az volt a baj hogy rástresszeltem...

2015. nov. 12. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!