Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan kell jól csinálni a...

Hogyan kell jól csinálni a párhuzamos parkolást?

Figyelt kérdés

Néha rámegyek a járdaszegélyre, néha meg túl messzire állok meg. Mindig 100-szor kell korrigálni, közben meg egyre idegesebbek mögöttem a többiek, mert nem férnek el.

Van erre valami jó algoritmus, hogy elsőre sikerüljön és ne kelljen korrigálni?


2008. szept. 13. 02:23
 1/7 anonim ***** válasza:
2%
ezt elméletileg a rutinon megtanították..nem is lehetne jogsid:)
2008. szept. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
mindenesetre ne foglalkozz a többiekkel.had idegeskedjenek.te meg gyakorolj otthon sokat!
2008. szept. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%

off

Na az előző hozzászóló ha ezt az utcán mondja nekem, esküszöm megverem! Miaz hogy ne foglalkozzon a töbiekkel?!! Normális vagy? Így is tele vannak hülye barmokkal az utcák, akik beállnak az utca közepére, elfoglalnak 3om parkolóhelyet meg le se szarják a másikat. Persze ha téged akadályoznának akkor meg neked állna feljebb. Ha mindenki olyan barom volna, már rég összeolmlott volna közlekedés. off vége.


Nade a lényeg, hogy lehet venni oktatótól pótórákat. Bár drága, de hasznos lehet, mert pár óra alatt megtanítanak neked ilyeneket. A titka egyébként az, hogy ismerni kell a kocsit, illetve gyakorolhatsz is, elmész valami félreeső helyre, kiteszel bólyákat, vagy ami van, és megpróbálsz beállni. Hasznos ha valaki segít is. Egy idő után jól fog menni.

2008. szept. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Állj az a kocsi mellé, ami elötted lesz majd úgy, hogy a te hátsó kereked az ő faránál legyen, kb fél méterre tőle. Kezdj el lassan tolatni úgy, hogy közben teljesen betekered akadásig a kormányt. (Lassan gurulj!!!) Miután teljesen betekerted a kormányt, gurulj így kb még 1 métert, majd tekerd visszafele a kormányt. Így 1 "lendülettel" be lehet parkolni. Lehet, hogy kis gyakorlást igényel majd, míg megtalálod a sebességet amivel tolatnod kell, de tuti beválik. Én így tanultam 10 éve Angliában, azóta így parkolok mindig és ritka, hogy korrigálnom kelljen. Illetve sokkal kisebb helyekre is beparkolok, mint azt első ránézésre bárki gondolná.

Sok sikert.

2008. szept. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Találtam egy leírást, itt a link:

[link]


Én annyit tennék hozzá, hogy én úgy emlékszem, az oktatóm annó a 2. pont második feléhez (lila vonalas rész) azt mondta, hogy addig kell hátra tolatni, amíg a külső tükörben teljesen meg nem látom a mögöttem parkoló autót.

2008. szept. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Anno 16 éve, amikor jogsit csináltam MO-n, valóban megtanitották. Csakhát otthon el lehet lenni e nélkül is, ugyanis nem igen kell igy parkolna. Illetve lehet máshogy is.

Viszont külföldre költöztem és itt csak igy lehet parkolni. Még azért is megbüntetnek, ha hozzáér a kerék a járdaszegélyhez.

Egyébként megy, csak mint ahogy irtam is, nem szokott elsőre sikerülni.

Azért köszönöm a segitséget és gyakorolni fogok.

2008. szept. 13. 15:58
 7/7 anonim válasza:

én nem szoktam méregetni. a leírt módszer szerint az előttem álló kocsi mellé szoktam beállni. amikor kb. a kocsim felénél van az ő vége, akkor tekerem be a kormány, és lassan tolatok. egészen addig amíg az én kocsim külső hátsó sarka egy pontban nem lesz a mögöttem lévő első külső sarkával. ez a "kör középpontja", majd ezen az íven beforgatom a kocsit :)

sok sikert. a mögötted lévők miatt ne aggódj, van rajta kormány, ki tud kerülni, ha nem akkor meg dudál, attól ő megnyugszik, te meg ne foglalozz vele :)

2008. szept. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!