Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Rc motoros bicikli?

Rc motoros bicikli?

Figyelt kérdés
Szeretnék csinálni egy rc motoros biciklit. De tanácstalan vagyok, hogy milyen motort meg akut válasszak nem igazán vagyok járatos az rc-ék világában. Youtube-on néztem róla videót á legtöbb ilyen biciklibe turnigy típusú motorok vannak. Az lenne a kérdésem akkor, hogy milyen motort nézek? Melyik internetes oldalt javasolnátok? Lehet olyant csinálni hogy egy szere több akkumulátort használok a távolság növelése érdekében? Kis méretű 2-3 robogó akkumulátort lehetne használni?

2015. dec. 6. 13:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

RC= Radio control vagyis rádió vezérelt.

Most én vagyok a hülye, vagy te akarsz távvezérelt bringát építeni?

Netán csak egy "sima" elektromos kerékpárt szeretnél? Mert azokhoz nagyon jó szetteket lehet vásárolni.

2015. dec. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Sima elektromos kerékpár, nem "RC".

A második és harmadik mekkora kókány már! Létezik agymotor is. Erre írtam, hogy jó szettek léteznek.

2015. dec. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

itt mindenféle elektromos meghajtású bicikliről olvashatsz:

[link]


Itt megy egy ilyen a versenyzőkkel:

[link]

2015. dec. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Enoid válasza:
61%

benedikt is egy okoska! Azért RC mert RC modellekbe építik be nem a motor távirányítású te gunyoros értetlen P*cs! Távirányítású bicikli mi? Hogy de tele van már a ****** ! Ha érdemben nem tudsz válaszolni akkor fogd be!


A kérdezőnek: Én is ezt kutatom de sajnos eddig még nem sikerült megtalálnom! Ha megvan beírom vagyis majd belinkelem.

2016. jan. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm 5/5 :) Mért nincs több ilyen ember?!
2016. jan. 16. 16:50
 7/11 anonim ***** válasza:

Most emiatt én is elgondolkodtam,

mi a másik jelentése az RC-nek

a kérdező értelmezésében?


Korábban átsiklottam fölötte, csak a kérdés lényegét próbáltam megfogni a válaszhoz, de már tényleg kíváncsi lettem mit is érthetünk még az alatt, hogy RC?

2016. jan. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Most emiatt én is elgondolkodtam,

mi a másik jelentése az "Rc"-nek

a kérdező értelmezésében?


Korábban átsiklottam fölötte, csak a kérdés lényegét próbáltam megfogni a válaszhoz, de már tényleg kíváncsi lettem mit is érthetünk még az alatt, hogy "Rc"?

2016. jan. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Agymotoros meghajtást vegyen az akinek 6 anya van. Melyik átlag embernek van ma 366e Ft ja hogy vegyen egy biciklit. 2. 3. videón látszik a mechanikája aki nem tudja értékelni ne nézzen rá. 1 ellehet takarni igen még biztonságosabb is 2 azért kerestem ilyen videót amin középen helyezkedik el a hajtás rendszer és szabadon látszik nincs eltakarva mert nekem tetszik lesz@rom kokány nem kokány. Eszedbe nem jutna produktívnak lenni kitalálni átdolgozni egy ötletet és kiszakadni a mókuskerékből. Bocsánat ha tévedek Kedves Benedict Yossarian. Reménykedtem ,hogy talán lesz valaki értelmesebb műszaki beállítottságú aki hozzá tud szólni érdemben de sajnos tévedtem. Nem arra gondoltam hogy a kész bicikli RC csak a meghajtás (gyengébbek kedvéért) = ( motor, vezérlő, akkumulátor)

Szerintem más is szívesen használná nyáron ha olcsóbb lenne mint a fent említett akármi. Pihenésnek is jó megfelelő teljesítményű motorral és áttétellel elég gyors tud lenni a videó alapján inkább mennék dolgozni ilyennel mint kocsival vagy busszal.

2016. jan. 19. 02:49
 10/11 anonim ***** válasza:

" Nem arra gondoltam hogy a kész bicikli RC csak a meghajtás (gyengébbek kedvéért) = ( motor, vezérlő, akkumulátor) "


Az ötleted az jó és sokan használják is. Nincs is ezzel semmi baj. Viszont az RC jelentését, szerintem mint általad minősített "gyengébb" szerint érdemes pontosítani.


Az egyik jelentése a Radio Controll, valóban.

A másik jelentése ez elektronikában az R mint ellenállás és a C mint kapacitás tagokból álló idő állandó tag.


Közben keresgéltem a neten, hogy mire mondják még, hogy RC és ez jött fel (le is fordítja, ha arra kattintasz): [link]


Itt vannak még elektromos rásegítésű biciklik képei: [link]

2016. jan. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!