Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Megbüntethetnek-e ezért engem?

Megbüntethetnek-e ezért engem?

Figyelt kérdés

Kerékbilincset előszeretettel pakolják fel egy helyen a szabálytalanul parkoló autókra és én szinte mindig figyelmeztetem az oda állókat, hogy ha ide parkol menni fog a bilincs.


Volt aki nagyon hálás volt és adott egy ötszázast vagy ezrest meg olyan is aki elküldött a francba aztán rá 10 perce ment is a bilincs. Közteresek kb. 15 percenként járnak felénk.


Szabálysértés, ha így bevételkiesést okozok állambának?



2015. dec. 20. 14:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy megbüntetnének. Végülis te csak figyelmezteted az embereket, hogy ne kövessenek el szabálysértést. Az állambácsinak az kéne legyen a fontosabb, hogy ne legyen szabálysértés, nem az, hogy minél több pénze legyen szabálysértési bírságokból. Hangsúlyozom: KÉNE. :D
2015. dec. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Megakadalyozol egy szabalysertest, ugyan miert is lennel buntetheto...?
2015. dec. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Isten áldjon meg és éltessen sokáig a jó szándékoddal együtt ! Több ilyen ember kellene !
2015. dec. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy felhívod valakinek a figyelmét egy jogsértésre, nemhogy nem büntetendő dolog, hanem támogatandó magatartás. Nem lesz belőle semmi bajod - bár hasonló helyzetben jómagam is megkaptam már, hogy ne szóljak bele. Hát, a "köszi" rövidebb is lett volna, meg jobban is esett volna...
2015. dec. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért büntetnének? Hiszen elvileg azért van a büntetés, hogy elejét vegyék a szabályszegésnek. Tulajdonképpen jutalmat érdemelnél. Ám mégsem rebbenne a szemem sem, ha kiderülne: valóban bevétel kiesést okoztál az államnak és megbírságolnának.


Eleve egy logikai bukfenc a kerékbilincs: rossz helyen állsz, tehát itt maradsz!

2015. dec. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"Ám mégsem rebbenne a szemem sem, ha kiderülne: valóban bevétel kiesést okoztál az államnak és megbírságolnának. "


Hát ez az :D Abszurdisztán.

Na mindegy, nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Nem hagyok fel ezzel a szokásommal, mert nagyon sokan benézik az érintett részt.

2015. dec. 20. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!