Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ebben a kereszteződésben mi a...

Ebben a kereszteződésben mi a szabályszerű?

Figyelt kérdés

A nyíllal jeleztem, ahol piros lámpára vált és meg kell állni. Itt szabályszerű megállni?


Ha jól látom a villamosnak is van lámpája, ha én pont a villamossínre állok mert balra akarok fordulni, akkor ezzel én akadályozom? Szeretnék megerősítést kérni más autósoktól is.


[link]

[link]

[link]


Köszönöm előre is a választ!



2015. dec. 29. 22:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Simán lehet linkelni a google utcaképet is:

[link]


Nem akadályozod a villamost ha időben megkezded a kanyarodást. Gondolom nem telezöldes, így a gyalogos lámpa elméletileg korábban vált, hogy még be tudj fordulni a villamos előtt.

2015. dec. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%

Ezen a képen látható, hol kell megállni.

[link]

A zebra előtt.

A kijelölt gyalogos-átkelőhelyet szabadon kell hagyni, ott tilos megállni (KRESZ szabály).

Elég furcsán is festene a helyzet, ha a pirosnál álló autókat kellene a gyalogosoknak kerülgetni a zebrán.

Az ne zavarjon, hogy a lámpa messze van - lámpaváltáskor a "stop vonal" és a lámpa közti területen lévő járművel még elhagyhatják a területet, sem a zebrán, sem a villamossínen nem állhatnak meg.

2015. dec. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha a megállás helyét jelző vonalat már elhagytad, akkor bent vagy a kereszteződésben. Azt minél hamarabb el kell hagynod. Persze néha előfordul, hogy torlódás miatt beragadsz (bár elindulni is szabálytalan, ha nem tudod elhagyni a kereszteződést) - ha beragadtál, igyekezz elhagyni a vágányokat, de figyelj az időközben zöldet kapó keresztirányra
2015. dec. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, elég furán van megoldva ez nekem (2 hónapos jogsival :) )
2015. dec. 30. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!