Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A XIX. Kerületi Mészáros...

A XIX. Kerületi Mészáros Lőrinc utca kiről kapta a nevét?

Figyelt kérdés
2016. jan. 8. 22:37
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
a történelmi személyiségről
2016. jan. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A 6. oldalra kellett a google-ban ellapoznom, mert addig végig Orbán kebelbarátjáról volt szó.

[link]

2016. jan. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen én is ezért voltam kíváncsi, mert mondom csak nem róla neveznek el utcát... :D
2016. jan. 8. 23:50
 4/9 A kérdező kommentje:
Én is nézegettem régebben, de csak Orbán haverját láttam mindenhol, ennyire kitartó nem voltam :) Köszi
2016. jan. 8. 23:51
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A Dózsa-féle parasztfelkelésben volt alvezér Dózsa seregében. 1514-ben fogságba esett és máglyahalálra ítélték.


Szerencsére még nem tartunk ott, hogy a nemzet gázszerelője utcát meg szobrot kapjon.

2016. jan. 9. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én a "Csillagpont" nevű református ifjúsági találkozóra kerestem, amit 2 évente rendeznek. A Google első találatként a győri Csillagpont Kft-t adja ki, ami a Mészáros Lőrinc utcában található.


Elsőre kicsit meglepett a név, mert a Csillagpontra keresve a Google jobb oldalt ezt a céget dobja ki ezzel az utcanévvel.


Azonban tényleg, 1514-ben volt egy Lőrinc barát, de már nem emlékeztem, hogy utólag a Mészáros nevet kapta Eötvös Józseftől a nyelvújítás korában...

2017. ápr. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
(Nagybotú) Mészáros Lőrincről, a Dózsféle parasztfelkelés alakjáról. De lehet átnevezik, az aranykezű gázmesterről. Volt már ilyenre példa.
2017. ápr. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Google első találat!

Igaz nem Budapest, de a lényeget leírják: [link]

2017. jún. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
0%
Ugye nem komoly a kérdés?! Mégis kiről? Egy egykori gázszerelőről, aki jelenleg az ország leggazdagabb embere.
2019. szept. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!