Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Győrben a bilux iskola oktatói...

Győrben a bilux iskola oktatóiról neten hol találgató ismertető? (sehol sem találok leírast) Most tanulok vezetni pár fontos kérdsem lenne?

Figyelt kérdés
2016. jan. 9. 15:51
 1/5 A kérdező kommentje:

Más autóssuliba jarok,de egyszerűen 2 hetente lehet vezetni menni ez így nagyon nem jó,csak 2 órán voltam eddig,ezért gondolok hogy más suliba kellene átmennem.


Pár kérdés:

1.Ha egy út végéhez érek és meg kellene fordulni azt hogyan kell végezni?(balra tudok visszamenni pl)


Meg kell állni vagy le kell lasítani,lábat gázról levenni és balra kormányozni vagy mi?


2.Hátramenet hogy van?


Sajnos még nem tanultam semmit nagyon,de már elvárják éles helyzetekben(hamar vároba visznek)hogy meg tudj fordulni.


4.Ha bemész körforgalomba bal kéz felől mert onnan megy egyenesen az út és onnan egyenesen folytatod utad akkor amikor körforgalomba lépsz index balra és utan ki is veszed a indexet és mész egyenesen tovább?


5.Ha szintén körforgalomba mész bal kéz felől és balra tovább akkor addig indexesz amíg onnan ki nem jösz?


Semmit nem tudok.:-(

2016. jan. 9. 16:00
 2/5 anonim ***** válasza:

Két gyakorlás nem sok, ott még normális oktatótól nincs komoly elvárás, de az, hogy közúton gyakorolnak szinte már természetes.

2-4 óra gyakorlásba általában az elindulás, megállás, sebességváltás, egyenesen haladás, jobbra, balra kanyarodás fér bele, megfordulás, körforgalomban közlekedés nem.


Az már egy másik probléma, amikor a tanuló az elméleti résszel sincsen tisztában, arról már nem az oktató tehet.

Körforgalomban mikor kell balra indexelni?

2016. jan. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Elméleti résszel sem vagyok igen tisztába mivel könyvünk sem volt és úgy is adták le.


Ezért is tettem fel a körforgalommal kapcsolatban kérdést.


De köszönöm a választ.

2016. jan. 10. 16:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Az iskolák nem különösebben foglalkoznak azzal, hogy a tanulóik mennyire veszik komolyan az elméleti rész elsajátítását.

Egy fizetős szolgáltatás, ami többnyire minimum szinten zajlik, a sikeres KRESZ vizsgához elegendő szint a gyakorlatban kevés lesz.

Jó esetben majd a gyakorlati oktatóval átismétli a tanuló az elméleti részt, de erre nem minden gyakorlati oktató hajlandó.

A KRESZ szabályok ismerete nélkül nehéz a forgalmi vizsgán átcsúszni, ott egyetlen "szabályt sértett" hiba bukást jelent.

A forgalmi vizsgán a vizsgabiztos arra kíváncsi, hogy a vizsgázó képes-e megfelelően kezelni az autót, képes-e azzal a szabályokat betartva közlekedni.

A néhány óra gyakorlás, ami a tanuló mögött van, általában a minimum elvárási szint eléréshez elegendő, s ehhez nagy segítség a tanulónak, ha az elméleti résszel tisztában van, forgalomban nincs idő a szabályokon gondolkozni, azt tudni kell.


Körforgalmat mindig jobbra kell elhagyni, tehát jobbra kell indexelni, de amíg nem tud a tanuló elfogadható szinten kormányozni, körforgalomba nem szokták bevinni őket (vagy, ha igen, az oktató besegít).

Tolatás, megfordulás sem totálisan kezdőkkel gyakoroltatják, a feladat végrehajtása technikailag is összetett, nem kimondottan nehéz, csak egy megfelelő járműkezelést előbb el kell sajátítani hozzá. Fel kell ismerni a helyeket, ahol a manőver technikailag megoldható, és szabályos is - ezt csak olyankor érdemes gyakoroltatni, amikor a tanuló már képes kifelé figyelni, nem a járműkezeléssel vannak lefoglalva a gondolatai.

2016. jan. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi,sokat segítettél.


Sajnos nekem a kormányzás sem megy könnyen megvolt a 3.órám,emiatt el is vagyok keseredve,nem tudom mi az amit biztosan kellene tudnom.



A rutin pálya mellől kellett volna nagy ívbe balra kanyarodni útkereszteződésben,ahonnan autók jönnek.Gondolhatod nem tudok nagy ívben kanyarodni így szinte szembe álltam az engen elengedő autókkal,be is ijjedtem így a kormányzás sem ment,aztán segített egyenesbe hozni az autót onnan jobb volt a helyzet.

Meg hàt gyorsan kellett volna kikanyarodni és örülök ha lassan el tudok indulni:-(

Meg a váltás sem megy még:-(

Tudom hogy gázból vegyek vissza,kuplung és váltás majd kuplungról lassan felenged!

DE hát abban a helyzetben ahogy sietett ezt nincs időm végig gondolni.



Tök béna vagyok:-(

Nem tudom mi az amit már biztosan tudnom kellene.

2016. jan. 12. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!