Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért nem szirénázik a mentőhe...

Miért nem szirénázik a mentőhelikopter?

Figyelt kérdés
2010. márc. 26. 15:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
mert többnyire megkülönböztető jelzés nélkül is elsőbbséget adnak neki az autósok...én speciel mindig megállok a kereszteződésben ha jön egy helikopter,még akkor is ha nekem lenne elsőbségem.:)
2010. márc. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert senkinek nem kell jeleznie ezáltal, hogy álljon félre az útból...
2010. márc. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
Mert a helikoptereken már nincs pénz szirénára, akit ilyennel visznek, azt megkérik, hogy utazás közben búgjon-szirénázzon a szájával.
2010. márc. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Inkább ragadozómadár-hangot kellene kiadnia, hogy a verebek elmenjenek az útjából. Ragadozók ellen nem tudom, bár azok úgyis kevesebben vannak.
2010. márc. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%
Álltál már helikopter mellett? Elég hangos nem hinném hogy hallanád a szirénát a fények meg minek ha nem veszed észre a helikoptert akkor baj van... Meg hát nincs minek elsőbbséget adni.
2010. márc. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ma ez a legjobb kérdés.
2010. márc. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%
Hány éves vagy 8?
2010. márc. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért.. mert ugye van a helikopter és az fent magasba.. érted? tehát magasba repked.. és ott ugye ott nincs olyan hogy előzök mert annak meg van adva egy légfolyosó.. tudom ez már sok de tényleg így van és ááá hagyjuk.. lényeg hogy nem bír lemenni az útról és azért.. meg szerintem ha meglátnék egy ilyet nem kezdenék dudálni hogy menj már anyádba mert nem férek el.. szóval ezért ;))
2010. márc. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A megkölünböztető jelzést a többi közlekedésben részt vevőnek kell közölni. Mivel a mentőhelikopter a levegőben van, így felesleges szirénázni, mert nincs akadálya a levegőben, másrészt senki nem halja meg a szirénázást! A villogás természetesen minden légi járműnek kötelező, valamint a helikopter farán, és alján található azonosító logóval. Ennyi elég neki!
2010. márc. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

már értem.

Köszi

2010. márc. 27. 11:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!