Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi az az "áruterítés"? Hogy...

Mi az az "áruterítés"? Hogy megy ez?

Figyelt kérdés

Magát a fogalmat tudom nagyjából, de arra lennék kíváncsi, hogy ezek általában napizósok vagy hetelős munkák? Csomó ilyen hirdetést látok, de messze a városomtól. Ha hetelős lenne pl akk megérné, de napizósra már nem. És sok helyen nem is írnak oda semmi konkrét infót, csak pl "hűtős áruterítői munkára keresünk gépkocsivezetőt".


Most a C kategóriára, teherautóra gondoltam.



2016. jan. 12. 21:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Napi meló, főleg ha kamionnal kell járj. Nem úgy megy ez, hogy csak 1-2 boltba kell járj hetente egyszer.
2016. jan. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

nem is arra gondoltam, hanem mint a belföldi fuvarozás pl hogy a-ból b-be, b-ből c-be, c-ből d-be stb...


Csak vannak ezek a szakszavak, hogy "gyüjtőzés" meg "hűtőzés" stb... azért gondoltam, hogy ez is valami ilyesmi.


De akkor köszi a választ :)

2016. jan. 12. 22:48
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A terítés az az a munka, amikor egy felrakón megraknak 10-20-30 címre menő áruval és azokat "teríted" le egy műszak alatt. Pl hűtős autóval Budapesten 25 húsbolt egy délelőtt..


A gyűjtőzés az pont az ellentéte, ott több címről szeded össze az árut és viszed be egy raktárba.


A hűtőzés azt jelenti hűtős kocsival dolgozol, általában friss árut szállít de van egy rakás egyéb cucc ami csak szabályzott hőmérsékleten szállítható a csokitól a gyógyszeren át a különféle vegyi anyagokig.


A terítős munkák általában ilyen "műszakos" melók, hajnalban kezdesz aztán végzel amikor végzel. El is lehet költözni ha ezt szeretnéd csinálni, lehet lakást bérelni, de ezekben a munkákban általában nincs veszettül sok pénz.

Ha hetelni akarsz akkor keress egy 7,5 tonnás nemzetközis melót, ott lehet akár nettó 250 000-300 000 felett is keresni, míg terítős munkáknál nem nagyon szokott 150 000 fölé szaladni a fizetés. Ha már egész héten nem vagy otthon...


Azt nem árt tudni, hogy a terítős munka az elég szemét meló, sok cím, sok göngyöleg, rengeteg papírmunka, sok szívás. Ahhoz képes egy 7,5 tonnás nemzetközi az maga a nyugalom tengere.

2016. jan. 13. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
a 3-as pontosan leírta mire számíthatsz. én Budapesten terítettem, még ma is felsírok...pedig régen abbahagytam..átváltottam hosszújáratú külföldi utakra..az sem piskóta, de sokkal jobb.
2016. jan. 13. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! :)
2016. jan. 13. 11:31

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!