Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » B kategóriás jogosítványhoz...

B kategóriás jogosítványhoz az orvosi alakalmasságit meg lehet előre is csinálni?

Figyelt kérdés
Január vége felé akarok beiratkozni az autósiskolába (2016 januárja), és az lenne a kérdésem hogy az orvoshoz elmehetek a beiratkozás elött is megcsinálni az alakalamasságit, vagy csak beiratkozás után?

2016. jan. 17. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Tök fölösleges, ugyanis konkrétan a B kategória érvényessége az orvosi alkalmassági vizsgálattól számít, vagyis minél előbb mész el rá, annál rövidebb ideig lesz érvényes a B kategóriád.

Ha már ennyire előre akarsz menni a dolgoknak, akkor inkább az elsősegély tanfolyam, illetve vizsga, amivel ha eddig nem rendelkeztél, akkor azt már most megcsinálhatnád és arra már nem lenne gondod, mert annál nem számít, hogy mikor csinálod meg.

2016. jan. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az elsőnek igaza van, már ha számít a 10 éves alkalmasságinál az a két hét...

:D

2016. jan. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, ezt értem, viszont előny lehet, ugyanis ha például KRESZ vizsga elött derül ki hogy mégse vagyok alkalmas (igaz nem valószínű hogy nem vagyok rá alkalmas) akkor az addigi díjak, meg minden elveszik.
2016. jan. 17. 22:34
 4/7 A kérdező kommentje:
díjak alatt a tandíjat értem :)
2016. jan. 17. 22:35
 5/7 anonim ***** válasza:

"Az elsőnek igaza van, már ha számít a 10 éves alkalmasságinál az a két hét...

:D"

Itt nem az alkalmasságiról van szó. A B kategória érvényességét az orvosi alkalmassági dátumától számítják. Nekem aközött, hogy jelentkeztem volna tanfolyamra, plusz meg kellett csinálni az orvosi alkalmasságit, legalább 2-3 hónap eltelt. És nekem nem mindegy, hogy 2-3 hónappal van tovább érvényes B kategóriám, pláne azért, mert megcsináltatják az alkalmasságit és ki tudja még mennyi idő telik el, hogy egyáltalán kézhez kapod a jogsit. És akkor ha már az ember kifizette azt a sok pénzt érte, akkor legalább használjam ki az időt!:)

2016. jan. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5:

"Január vége felé akarok beiratkozni az autósiskolába (2016 januárja)"


17.-én tette fel a kérdést, január végéig 14 nap volt, ami két hét, nem 2-3 hónap!

2016. jan. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

De amíg kérik tőle az orvosi alkalmasságit a KRESZ tanfolyamon, addig még több hét el fog telni.

Tehát add össze. 2 hét még a beiratkozásig, meg még eltelik pár hét, hogy egyáltalán kérni fogják tőle. Vagyis az minimum 1 hónap, ami el fog telni! Nálam, mint írtam 2 vagy 3 hónap telt el. Nem mindegy.

2016. jan. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!