Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért félnek a taxiok az...

Miért félnek a taxiok az Ubertől mikor pl. a városomban (Győr) egy darab überes sincs?

Figyelt kérdés
Gondolom csak pesten vannak.
2016. jan. 21. 12:28
 1/8 anonim ***** válasza:
24%

Nálunk sincs :)

De ha lenne, akkor is inkább taxival utaznék. Én bizalmatlan vagyok. Inkább egy rendesen működő, ismert taxis cég autójába ülök be.

Szóval szerintem nem egy az egyben konkurenciái egymásnak.

2016. jan. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
én inkább übereznék mert átvágtak a taxisok nem is egyszer. Übernél meg ez alig lehetséges mert GPS alapú.
2016. jan. 21. 12:39
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

Engem még sose vágtak át, mivel mindig ugyanazzal a társasággal megyek. Nálunk is van egy-két ügyeskedő, de olyanba nem ülök be. Kb. van 5 cég, abból kettő teljesen megbízható. A többiek zavarosak. És időnként feltűnnek teljesen ismeretlen jelzésűek is. Na abba meg végképp nem ülnék bele.

Pesten is csak ismert társaság taxijával megyek.

2016. jan. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
engem teljesen ismert, nagy taxi vállalat taxisai vágtak át vagy próbáltak, el sem tudom képzelni milyenek lehetnek a magántaxisok...
2016. jan. 21. 12:43
 5/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
Nem is a győri taxisok pánikolnak...
2016. jan. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom,de most aki eddig nem tudott az Uberről,most már az is tud..:) Jó reklámot csináltak neki.
2016. jan. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A taxisok nagyon jól tudják, hogy szűkü a zavarosban halászás lehetősége...azontúl nem arról híresek, hogy...áh...nem is írom..


ez az egész csak parasztvakítás...a hatalom teszteli őket, meddig megy el egy ilyen szedett-vedett lázadás..

...pár nap, és leül a por, hazakullognak.


Marad minden a régiben. Egyre jó ez a buli. Megtudhatta sok ember, hogy mennyire nem szerethetőek a sárga taxisok..


láttuk a foguk fehérjét..


Inkább a piacgazdaság rejtelmeit kellene bújni utasra várva..

2016. jan. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A "vidéki" városokban a helyi taxis szabályozás nem ugyanolyan, mint Budapesten. Budapesten szigorúbb a helyi szabályozás, mint az országos taxitörvény és ott ugye fix díjak vannak és nagyobb az árrés, ahova az uber be tudna törni.


Más városokban most is megvannak a kedvezményes dolgok, simán 200Ft/km alá is lehet menni viteldíjban, így már nem olyan "népszerű" az uber. Egy 10km-es fuvaron nyernél legfeljebb 300 forintot,ha meg csak városon belül kocsikázol annyit sem.


Azért Budapesten csak nagyobb a piac, könnyebben el lehet vegyülni, nagyobbak a távolságok..

2016. jan. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!