Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lehet olyan hajót építeni ami...

Lehet olyan hajót építeni ami kibírja a nagyobb viharokat az óceánon és nem süllyed el?

Figyelt kérdés

Elméleti szinten belegondoltam hogy milyen hajóval lehetne átkelni Angliából Amerikába.

Kis hajóra gondoltam, üvegszálból vagy hasonlóból és teljesen zárt. Vannak ezek a mentőcsónakok amik zártak és azok azért elég biztonságosnak tűnnek egy ilyen úthoz.


2016. jan. 24. 22:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Elég sok hajó járja az óceánokat, nem süllyednek el, mint a Titanic az első útjuk során.

Kultusza van a Föld-megkerülésnek, egy-két személyes vitorlással célba is érnek, pedig sokkal viharosabb vizeken is hajóznak, mint az Atlanti óceán (ami összességében sokkal nyugodtabb, mint a Csendes, vagy az Indiai óceán)

Föld megkerülők számolnak azzal, hogy a Horn foknál, Jóreménység foknál irdatlan viharok lesznek, azt is kibírja a hajó.


A hajó építés az egyik tudomány, egy másik pedig a hajózás tudománya.

A viharos vizet bírja egy jól megtervezett kis hajó, de ha odavágódik a sziklának, vagy jéghegynek ütközik... építenek olyan autót, ami ellenáll a présgépnek?


Nem tudom a kérdés milyen okból fogalmazódott meg, de a zárt mentőcsónak, mint hajó, amit nem befolyásolnak a viharok, az már tengeralattjáró :-)

2016. jan. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A hajó az hajó, de amit te írsz az nem az.

Egyébként:

[link]


https://www.youtube.com/watch?v=pSbMbq8Le2Y


Nem találom most a linket, de egy diósdi pár is átkelt az óceánon

2016. jan. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!