Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Megbüntettek Ausztriában...

Megbüntettek Ausztriában gyorshajtásért. Meg lehet ezt is nézni online valahol, mint a magyarországi büntetéseket?

Figyelt kérdés

Üdv! Ma kaptam egy levelet Ausztriából, hogy novemberben lekapott a traffipax gyorshajtásért (magyar rendszámmal). A kérdésem az, hogy meg tudom nézni online valahol ezt, mint ahogy a magyarországi büntetéseket is meg lehet, fotóval együtt?! A másik kérdésem, hogy van e ennek a büntetésnek elavulási ideje, ami után már nem vagyok köteles befizetni?

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!



2016. febr. 12. 16:18
 1/5 anonim ***** válasza:
35%
Gondolom az meg sem fordult a fejedben, hogy befizesd.
2016. febr. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ne magadból indulj ki. Ki mondta, hogy nem fogom befizetni?? Csupán tisztában szeretnék lenni a dolgokkal, illetve érdekel, hogy utána lehet e nézni. Régebben volt egy törvény (nem tudom még létezik e, ezért kérdezek), miszerint ha 3 hónapon belül nem érkezik meg a büntetés, nem köteles befizetni az illető, mivel elavultnak minősül. Gondolom, te sem toporzékolnál a rendőrségnél, hogy "jajjjj biztosurak, de hát én be akarom fizetni akkor is, ha kell muszáj, mert így nem tudok nyugodtan aludni este"...

Vagy már ezért is börtön jár, ha kérdez az ember?

2016. febr. 12. 18:00
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod megnézni a neten.

Ami elévülést emlegettél az Magyarországra vonatkozik.

Nem kell befizetned sem, csak ne menj többet azzal az autóval Ausztriába, mert ha megfognak, bekísérnek az első őrsre az autópályások, aztán lezáratják az autót, és megmutatják hol találod a legközelebbi ATM-et!

:D

2016. febr. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az a baj,hogy az sem megoldás,hogy nem mész arra többet,mert akkor átadják behajtásra,mint ha itthon Magyarországon lenne tartozásod!Szóval jobban jársz ha kifizeted!
2016. febr. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Így nagyon utólag köszönöm a válszokat, befizettem a csekket, elvégre nem ok nélkül büntettek meg. Ennek ellenére azèrt jó lenne, ha létezne olyan oldal, ahol ezeknek. büntetéseknek utána lehetne nézni. 🤔
2017. máj. 27. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!