Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Enyhe színtévesztő vagyok...

Enyhe színtévesztő vagyok lehet hivatásos jogsim vagy felelőségteljes munkám? (pl:Kamionsofőr, mozdonyvezető, buszvezető. )

Figyelt kérdés
Azt mondják szintévesztő vagyok pedig minden színt látok és nem értem miért vagyok akkor színtévesztő ha látom pl a piros,sárga,zöld lámpát este nappal mindig. A baboskönyből meg nem minden számot tudok kiolvasni abból 1,2 őt ha tévesztek... Várom azok válaszát akik ezen a dolgon már átestek vagy éritette őket. A válaszokat előre is köszönöm! 15/F
2016. febr. 19. 20:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Engemet emiatt buktattak meg alkalmasságin, mivel 10-ből csak 3-at láttam. Aztán mentem különböző dokikhoz akik kiderítették hogy nagyon enyhe színtévesztő vagyok. Adtak papírt erről így visszamentem a suliba (szakközépiskola, autószerelő) és így elfogadták. Ha tényleg enyhe akkor ugyanúgy dolgozhatsz mint bárki más. 15/F
2016. febr. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én is voltam vizsgálaton és szintén én is kaptam egy papírt és tényleg nagyon alacsony a színtévesztésem.Annyi kérdésem lenne,hogy jelentkezésnél fel kell mutatni ezt a papírt vagy meg kell várni amíg el megyünk vizsgálatra és ott felmutatni a dokinak? (Gépészeti szakközépiskola)
2016. febr. 20. 09:08
 3/6 anonim ***** válasza:
Alkalmasságin intézik ezeket a dolgokat.
2016. febr. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rendben nagyon szépen köszönöm!
2016. febr. 20. 17:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elszomorítani, de a mozdonyvezetői alkalmasságin nem valószínű, hogy ez így jó lenne, ott nagyon szigorúan veszik, a babos könyv csak belépő, utána egy másik géppel is nézik a színlátást. Annak 100%-nak kell lenni, a saját érdekedben is, hiszen neked is rossz lenne, ha emiatt lenne egy baleset, amelyben:

-emberek halhatnak meg

-milliárdos kár keletkezik

-akár letöltendő börtönbüntetés is lehet a vége amellett, hogy életed végéig ezen fog kattogni az agyad.


Tapasztalatból mondom, nagy sebességnél, 1-2 km távolságból a sárga nagyon hasonlít a vörösre. Ha nem 100% a színlátásod, hidd el, hogy be lehet nézni. Nincs ám jelfeladás mindenhol, ami fogná a kezed, tehát minden időjárási körülmény között, minden távolságból ezerből ezerszer hibátlanul, azonnal el kell tudni dönteni, az éppen egy sárga-e vagy vörös-e, és nagyon nem mindegy. Egyiknél elmehetsz még a vonatnál alkalmazható legnagyobb sebességgel, a másiknál pedig árbocszínezéstől függően, az F.2. alapján.


Van valami speciális szemüveg, ami a színlátást visszaadja. Közúton ezzel megadják a 2. csoportú alkalmasságit, amivel vezethetsz kamiont is, buszt is. De a vasúton elég vaskalapos a szemlélet, nem valószínű, hogy ez jó lenne, de ez a Te érdeked is szolgálja.

2016. febr. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azt gondoltam én is,hogy komoly a vizsgálat de hogy 100% az azért kemény... De hát meg is lehet érteni.Sajnos nem tudom ezzel születtem vagy valahogyan örököltem.Amit most irtál,hogy össze lehet téveszteni a vöröset és a sárgát,azt majd lehet ki is próbálom mivel van egy két ismerősöm a vasútnál eseleg egy menetre,hogy kb milyen is lehet.Egyszer voltam már bézén de ott nem egy nagy a sebesség :) Nagyon szépen köszönöm a választ! :)
2016. febr. 22. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!