Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Műszakival nem rendelkező...

Műszakival nem rendelkező autó nem tartózkodhat közterületen?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek.

Már jó ideje zavar a szomszédom,de eddig nem nagyon foglalkoztam vele míg nem csinált nekem kárt.

De most már picit betelt a pohár

60x éves a személy,de nagyon úriembernek hiszi magát,szóval nem hétköznapi "bácsi"

Lényeg annyi jogosítvány nélkül szánkázik az autójával aminek persze nincs semmi papírja már jó ideje.

Vagyis van de már mind lejárt.. :)

És hát a környező rendőrök nem állítják meg mert polgárőrök feje volt vagy mi..

Szóval eléggé zavaró hogy szinte közlekedést zavaró módon megy..,és kavicsok repkednek,és az új autómat persze hogy telibeszorja..

De mivel úgy is fényeztetek így az mellékes,de ki van rakva az autó ilyen fényvisszaverős matricákkal,és az út mellett parkol..,és ezt szeretném kiiktatni..

Ezt kinek lehet jelenteni?

Mert udvarban még sose állt az autó,csak akkor mikkor fát lopott vele.

Szóval csak azzal nem vagyok tisztában hogy kinél tudom ezt jelenteni?

Legalább az autó tűnne el az utcáról mert este jövök minden csillog villog..

Előre is köszönöm a használható válasz/válaszokat.



#utca #közlekedést zavaró
2016. febr. 23. 09:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom,az érvényes műszakival nem rendelkező autó hivatalosan roncsnak minősül és csak x ideig állhat közterületen!Nem vágom pontosan hogy ven ez de valami ilyesmire emlékszem!

Egyébként miért nem probalod vele valahogy megbeszélni a dolgokat?ennyire elvarázsolt figura lenne?

2016. febr. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát roncsnak roncs,de sajnos néha beindul.

Hát az a baj hogy nem lehet vele beszélni.

Pár éve építettünk 1 plusz szobát (papírok kézben hozzá)

Bement feljelenteni minket,szándékosan a falhoz öntötték a vizet ami a fal feljavítását vonta maga után mert különben kibukott volna.

Szóval nem is akarok már vele beszélni.

De fölösleges is lenne,1x udvaron hangosan mondtam fateromnak hogy jönnek a rendőrök elvitetni a kocsit,gyors elment vele.

Persze nem is jött senki,de most már tényleg ellehetne vitetni innen.. :)

Sajnos még neten se találtam semmi konkrétumot.

2016. febr. 23. 10:44
 3/8 anonim ***** válasza:

Érdekes ez a mentalitás! Repkedő kavicsok és zavaró fényvisszaverő matrica, vagy rossz viszony miatt elszállíttatni a szomszéd autóját? Te tudod!

A lényeg, hogy az illetékes közterület felügyeletnél kell bejelenteni. Valószínűleg csalódni fogsz, mert először kimennek megnézni, becsöngetnek az ingatlanhoz, amelyik előtt áll és ha ő a jármű tulajdonosa, felszólítják a közterületről való eltávolításra. A szomszédod beáll az udvarra és a kérdés letudva. Másnap pedig ismét kint hagyja. Annyit azért tudni fog, hogy van egy jóakarója az utcában.

Sose legyen rossz szomszédod!

2016. febr. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az a baj ezzel, hogy ha a közterületes felszólította hogy vigye el onnan, és ő 2 méterrel odébb gurul az autóval, akkor újraindul a határidő és a lejártával ismét csak felszólítást kap. Megint odébb gurul és ez megy körbe körbe. 6 éven keresztül szívott a lakóközösségünk egy ilyen taplóval. Végül valaki lelopta az tragacs 2 első kerekét, nem tudta odébb vinni, így a lopóautó elvihette.
2016. febr. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

3-as.

Enyhén szólva igen érdekes,de sajnos ezt látni kell,tapasztalni kell hogy még mi hogy történik.

És szerintem 1 hónap után te is hajad tépnéd.


4-es.

Hát akkor csak még jobban szívnék ezzel az öreggel.

De le merem fogadni,nekem volna kint a roncs autóm,akkor nem is figyelmeztetnének.

2016. febr. 23. 11:16
 6/8 vatafak ***** válasza:
sztem nem a műszaki engedélyhez hanem a rendszámhoz van kötve a közterület használata. tehát ha van rajta rendszám akkor ott parkol ahol csak akar
2016. febr. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ha nincs rajta forgalmi akkor az nem számít közlekedési eszköznek,így hiába van rajta rendszám.
2016. febr. 23. 13:12
 8/8 anonim ***** válasza:

ha sem elöl, sem hátul nincs rendszám, akkor elvitetik a közteresek hivatalból. körbekérdeznek, kié lehet, ha nem jelentkezik senki, akkor rendőr jelenlétében felnyitják, és a motorszám/alvázszám alapján azonnal megtudják kié...innentől fizetős a buli.

Ha van rendszáma, senkit nem érdekel.

Még azért is kivehetik a forgalomból, ha nincs a szélvédő jobb alsó sarkában matrica. Persze van, amelyikre nem kell.


A rendszám hiánya az mindenképpen feltűnik.

2016. febr. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!