Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A tanulóautókban miért nincs...

A tanulóautókban miért nincs másik kormány is?

Figyelt kérdés
Ugye padálok vannak a túloldalon is, a kormányt miért nem teszik át?
2016. febr. 25. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Öööö... Ezt most komolyan meg kell válaszolni?


A kormányhoz hozzáfér az oktató az anyósülésről bármikor, a fékhez, gázhoz, kumplunghoz viszont vészhelyzetben nem fér hozzá - ezért. Meg abból még nagy baj nem származik, ha beletapos a fékbe, amikor te elfelejted, de ha kétfelé akarnátok kormányozni az autót, abból bizony kalamajka lenne, a futómű is belezavarodna rendesen.

2016. febr. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem is kell, mert simán átnyúlnak a kezükkel, hogy belenyúljanak a kormányba, elég gyakran elő is fordul. Nekem mondta is mindig eleinte az oktató, hogy ne kapaszkodjak már annyira a kormányba. Eleinte mikor gyengén ment a vezetés, annyira fogtam a kormányt, hogy alig tudott belenyúlni, én pedig majdnem nekimentem egy parkoló autónak, ha nem nyúl bele :D De ha két kormány lenne, akkor mégnagyobb kalamajka lenne.

Pedáloknál viszont nem tud átnyúlni, ezért kell minimum a két pedált áttenni, van aki a gázpedált is tesz a túloldalra.

2016. febr. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az Egyesült Államokban (és Ausztráliában) pedig elég jellemző a kettős kormányzás:

[link]

(remélem, működik a link)

2016. febr. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak kíváncsi lennék, mi van ha én balra, az oktatóm jobbra meg tekeri a kormányt :)
2016. febr. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4: Az győz, aki erősebb. Ugyanis rudazatos, vagy egyéb kényszerkapcsolatban van egymással a két kormánykerék. Azaz, egyszerre "tekerednek", akármelyik oldalról is vezet valaki.
2016. febr. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!