Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Furgonos munkához milyen...

Vizéli László kérdése:

Furgonos munkához milyen alkalmassági kell?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nyáron lejár a jogsim, és utána furgonozni szeretnék. Milyen orvosit kell majd csináltatnom hozzá? Sima B kategóriásat amit ügye 10 évre adnak, vagy másodfokút amit 5 évre adnak és a jogsiba a 102-es kódszám szerepeljen? A válaszokat előre is köszönöm.
2016. márc. 2. 19:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Majdnem jó. Nem másodfokú, hanem 2-es csoportú orvosi alkalmasság, igen 102-es kód kerül a jogsidba, és 5 évre adják. Ha megvan ez a jogsi (ezt hívják általában hivatásos vezetői engedélynek, ami állálsvállalásra is jogosít) A helyedben én még egy PAV II-t letennék mellé (nekem kellett anno a taxizáshoz), elvleg ezzel együtt lesz hivatásos a jogsi, és igy könnyebben kapsz melót. Postáról kérj hozzá PAV vizsgálat igénylő lapot, kb 8000 ft az egész, csekken fizetős, csak fel kell menni Pestre, ott van csak vizsgálat. Ennek lejárata nincs, nem kell megújítani.
2016. júl. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ja, annyi még, hogy a PAV nem egy nagy "vasziszdasz". Ha számítógépes játékokon nőttél fel, akkor pite lesz. Van benne helyzetfelismerés (pár mp-ig látsz egy képet -egy forgalmi szituációt- és arról lesz kérdés), van hallásvizsgálat féleség, reflex vizsgálat (fényre, hangra egyébre ezt meg azt a gombot/pedált nyomd le), lesz "nyomkövetős" feladat. Megy egy sáv a képernyőn, a képernyő alján van egy kis pont (az vagy te) és egy kormánnyal kell a sávban tartani. Olyan, mint egy 80-as évekbeli Commodore-64-es "autóverseny" féle játék. Meg lesz egy pszichológiai vizsgálat. Beszélgetés egy pszichológus félével, kérdez pár dolgot (hogy viselkedsz a forgalomban, más autósok szerencsétlenkedésére hogyan reagálsz, stb). Meg lesz egy kockafelismerős (több közül válaszd ki azt, amelyiket előzőleg mutatták, mint egy gagyi IQ-teszten). Tényleg nem nagy valami, csak rá kell egy napot szánni. Ez a PAV II, ha ez megvan, akkor személyszállításra is jogosít (díj ellenében, pl.: taxi, sofőrszolgálat, személyi sofőr vagy személygépkocsis személyszállító, egy "D" kategóriás jogsival még buszra is). Áruszállításhoz elég a PAV III is, ami gyengébb elvileg, tehát valószínűleg bagatellebb feladatokkal, azt nem tudom pontosan milyen, nekem PAV II van. Mellettem egy srác PAV I-et csinált anno, na ott volt egy komplett szimulátor, amibe ültették (asszem egy mentő volt talán). A PAV I megkülönböztető jelzésű autóhoz kell (kék ill. piros-kék villogóshoz)

Remélem segítettem egy kicsit.

2016. aug. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!