Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kétirányú utca egyik felén...

Kétirányú utca egyik felén behajtani tilos (kivéve hétfőn) + várakozni tilos zóna. Másik oldalán behajtani tilos tábla. Jogosan büntettek meg mindkettőre?

Figyelt kérdés

Igen, én egy ilyen sz*r helyen lakon.

Ott parkolt a kocsim (este és másnap reggel), és a jelek szerint a közterület felügyelő TÁVOLLÉTEMBEN ELSŐ NAP behajtani tilosért 30-ra, a MÁSNAP várakozni tilosért 10-re megbüntetett.


Kamera nincs, és konkrétan nem is látta a felügyelő szerv.

Nem egészen értem miért jogos ez, hiszen a várakozni tilos tábla csak az egyik felén van - vagyis én a másik feléről is jöhettem!?

A beHAJTANI tilost sem egészen értem, egy utcán PARKOLÓ autót ezért meg lehet büntetni? (Tréler is behozhatta.)



2016. márc. 16. 13:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Hol van ez az utca? Mert el sem tudom képzelni a szitut.
2016. márc. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát ezt a szitut nem egészen értem, pedig többször is elolvastam. :)

"vagyis én a másik feléről is jöhettem!? "

Az elején írtad, hogy ott behajtani tilos van. Akkor hogyan jöhettél onnan?!


"A beHAJTANI tilost sem egészen értem, egy utcán PARKOLÓ autót ezért meg lehet büntetni? (Tréler is behozhatta.)"

Ha neked nem lehet behajtani, akkor a trélernek miért lehetne?


"várakozni tilos zóna": Az egész területre érvényes korlátozás. Ebben mi a kérdés?!

2016. márc. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Jah, igen:

"TÁVOLLÉTEMBEN ELSŐ NAP behajtani tilosért 30-ra, a MÁSNAP várakozni tilosért 10-re megbüntetett. "

1., távollétemben: mi az egyik alapszabály a várakozásra vonatkozóan? A közelében kell maradni.

2., Az első nap, gondolom vasárnap volt, a második nap meg hétfő.


Bocsi, de a leírtak alapján a jogszabályok szerint jártak el szerintem.

2016. márc. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Címe nem írnék (nem lényeges, nincs rajta az utcaképen).

Ez egy "tér" - Régebben parkoló volt... aztán évekig építési terület (félbemaradt), ezért a területet úgy-ahogy (nem a tervek szerint, csak úgy gyorsba választások előtt) rendberakták.

Mindkét oldalon fehér karikás behajtani tilos tábla (az egyiken kivéve hétfőn és mellette a várakozni tilos zóna tábla, a másikon kivéve engedéllyel itt nincs várakozni tilos tábla).

A valóságban MINDENKI (naponta kb. 150-200 autó) behajt, áthalad a téren, parkolnak is... Én ott hibáztam, hogy 24 órára otthagytam a kocsim, és nincsenek barátaim a hivatalban...


A várakozni tilost nem értem, elvégre az egyik oldalon nincs kirakva.

A behajtani tilos szóban ott a HAJTANI, vagyis egy tréler is behozhatta a kocsim (hogy őt mért nem büntették meg - mert senkit sem büntetnek meg behajtásért...)

2016. márc. 16. 15:01
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Így már kicsit érthetőbb a helyzet.

tehát adott egy tér (exparoló), ami körül feltételezem lakóházak vannak.

Alap esetben mindét irányból behajtani tilos van. Az egyik oldalról a hétfői napokon bárki (!) számára engedélyezett a behajtás, illetve a megállás, de nem várakozhat.

A másik oldalról pedig engedélyhez kötött, ami gondolom az ott lakóknak szól. Ergo a terület nekik van fenntartva.


Ezen a "HAJTANI" dolgon meg szerintem ne rugózz, mert csak megmosolyognak (jobb esetben). A tréler üresen bemehet ilyen táblánál?! Nem! Ha gumikacsát visz, bemehet?! Nem! Akkor miért mehetne be a Te autóddal?!

2016. márc. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Címe nem írnék (nem lényeges, nincs rajta az utcaképen). "

Egyre kíváncsibbá teszel!

Hol lehet az a közterületen található utca, ami nincs rajta az utcaképen?!


Egyébként ezt a "Kivéve hétfőn" dolgot sem értem. Mi lehet az indoka annak, hogy egy útszakaszra csak a hét egy napjára engedik a behajtást?


"Nem egészen értem miért jogos ez, hiszen a várakozni tilos tábla csak az egyik felén van - vagyis én a másik feléről is jöhettem!? "

Nem jöhettél a másik oldalról, mert ott egy "sima" "Mindkét irányból behajtani tilos!" tábla van.

2016. márc. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!