Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Amerikában vannak villanymozdo...

Amerikában vannak villanymozdonyok?

Figyelt kérdés
Én még életemben nem láttam amerikai villany mozdonyt, ezért felmerült bennem ez a kérdés.

#Amerika #villanymozdonyok
2016. márc. 20. 16:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Vannak.
2016. márc. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Illusztráció


[link]

2016. márc. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Belegondolva tényleg fura, hogy USA-ban mennyire inkább dízelmozdonyokat látni mindenhol, mármint nem csak filmekben, hanem ha csak úgy rákeres az ember az USA vasútjára akkor is a dízeleket mutogatják mindenhol.

Ennek mi az oka?

2016. márc. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy kelet-nyugati összeköttetés mondjuk 3500km, ebből van egy pár. Nálunk összesen van úgy 3000km-nyi villamosított szakasz az országban, az amcsiknál ~1900km. Ez mondjuk tényleg elenyésző a 223 000km-es vasúthálózatukhoz képest :D


Ezt a hálózatot feldrótozni baromi sok pénz, lehet meg sem térülne.

2016. márc. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az igaz hogy valóban nagy összeg lenne villamosítani az egészet, de én szerintem visszatérülne, arról nem is beszélve hogy a villanymozdonyok hatásosabbak!
2016. márc. 20. 22:20
 6/9 anonim ***** válasza:

Az amerikai közlekedésmérnököm szerint viszont nem térülne vissza. Valószuínűleg ők az üzemelési költségek centre pontos ismeretében némileg nagyobb rálátással rendelkeznek a témára, mint te innen.

A dízelmozdony például veszteség nélkül magával tudja vinni az energiaforrást (üzemanyagot), viszont a mindenféle infrastruktúra nélküli sok száz mérföldes szakaszokon nem lenne elég a felsővezeték feszültsége a veszteségmentes áramtovábbításhoz, kéne egy magasfeszültségű kiszolgáló hálózat is, bizonyos távolságonként transzformátorállomással, stb...

Ezeknek mind lenne kiépítési és fenntartási költsége.


Persze lehet hogy neked van igazad, és az amerikai vasútmérnökök mind hülyék...

2016. márc. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én ilyet nem mondtam, csak nem értettem hogy ott miért nem terjedt el a villanymozdony. De egyébként logikus amit mondasz, és amikor azt mondtam hogy szerintem megérné, az az én véleményem.
2016. márc. 21. 18:28
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerinted megérné mert neked szimpatikus a villamos vontatás vagy szerinted megérné mert valami költségmegtérülési számítással is alá tudod támasztani a dolgot?
2016. márc. 23. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nyilván nem rajtam fog múlni :), egyébként mind a kettő, de inkább az utóbbi, mert lehet hogy a rendszert valóban ki építeni drága lenne, de nem kell az üzemanyagra, hanem nyilván villamos energiára, de az olcsóbb és környezetbarátabb.
2016. márc. 23. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!