Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Nyerges vontatós teherautóval...

Nyerges vontatós teherautóval hogy lehet elérni minél kissebb fogyasztást 24 tonnával?

Figyelt kérdés

2016. márc. 26. 08:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Leállítod a parkolóban!
2016. márc. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 szántóvető ***** válasza:
nem padlógázzal mész föl hanem lassabban,90 helyett 85-tel mész,én mást nem tudok.miért mennyi a normád?milyen vontatóval jársz és mennyi a fogyasztásod?
2016. márc. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Pontosan ugyan úgy mint mondjuk egy kispolszkival. Ha lassabban mész kevesebbet fogyaszt. Vagy ha az emelkedő teteje előtt elveszed a gázt és hagyod hogy a lendület vigye a kocsit. Kan,ar előtt, megállás előtt ugyanez. Nem járatod álló helyzetben a motort... Elcsépelt dolgok, már annyiszor annyi helyen megírták. Ha van ilyen kocsira jogsid akkor ezt már tudni kéne.
2016. márc. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
GKI szinte teljes környezetvédelmi fejezete erről szól.
2016. márc. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mint autóval, cska itt kicsit angyobb minden :D
2016. márc. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mint minden autóval: a legmagasabb fokozatban az alkalmazható legkisebb sebességgel, állandó sebességet tartva, tempomattal. 85 - nél lassabban azért ne nagyon menj ott, ahol - szinte mindenhol - tilos előzni kamionnal. Lehetőség szerint keveset járatni, lejárók, piros lámpa stb. előtt gurulni.
2016. márc. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hagyjál az ajánlottnál is nagyobb követési távolságot, vezess előrelátóan, ne csak az előtted menőt figyeld, hanem nézz jó pár autóval előrébb. Ha 5 el előbb ég a féklámpa már veheted el a gázt. Mire fékezni kell lehet meg is szűnik az akadály. Első körben használd minél kevesebbet a féket, azzal lehet a legtöbbet spórolni, utána jön a megfelelő gáz/fokozatok/fordulatszám kezelés, stb.

Én mindig röhögök mikor pályán vagy főúton fékezget valaki a másik seggében.

Több 100 kilométereket szoktam úgy megtenni, hogy alig érek a fékhez.

A túlzott járatás persze felesleges és a megfelelő műszaki állapot elengedhetetlen. A többit már leírták.

Én spritmonitoron, a TOP5-ben vagyok a kocsimmal, az adott motorváltozattal. Az átlagnál 1-1,5 literrel fogyasztok kevesebbet.

2016. máj. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!