Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Magánterületet önkényesen...

Magánterületet önkényesen nyilvános úttá alakíthat az önkormányzat?

Figyelt kérdés

Egy telekátalakítás során a telek hátsó részét több hsz-ra kötelezett az önkormányzat, amelyből az egyiket mindenki számára megnyitott magánútként akar nyilvántartani. Természetesen ezek átírásának költségeit nekem kell fizetnem.

Egyszer majd utcát szeretne nyitni ott ezzel indokolja. Milyen jogon teszi ezt a saját magántulajdonommal és kötelez a költségek kifizetésére?

Ezek után majd minden féle költségtérítés nélkül utcát nyit a tulajdonomon.

Ez így helyes?



2016. márc. 28. 10:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem valószínű, hogy kisajátítási eljárás nélkül ezt megteheti!

Ügyvédhez kellene fordulni!

2016. márc. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

Nem helyes. Ez az egész több sebből vérzik. Eleve az önkormányzat alkíthat telkeket, földhivatali segédlettel, előzetes értesítéssel, kisajátítási kártérítéssel...amivel persze előszöris bíróságra lehet menni...


Nálam ugyan ez volt, a telek közepe is kapott egy hrsz-t, én meg egy millát..aztán utat nyitottak.én egy kanyilót nem fizettem.


egyébként a földhivatalban is, és a polgármesteri hivatal közlemények falán ez nyílvánosan megtekinthető...eleve kell lenni egy jóváhagyott rendezési tervnek(is) van egy képviselőd a közgyűlésben, annak a fogadóóráján kérdezd meg mi az ábra. előtte én beballagnék a földhivatalba, és kérnék négyezerért egy helyszínrajzot a telkemről..azon rajta kell lenni minden aktuális tervnek...


tessék utánajárni, mert aztán nézhetsz. legyél felkészült a saját ingatlanodból.


ha van pénzed, és nem érsz rá, akkor egy megbízható ügyvédet keress..mondom megbízhatót..

2016. márc. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.

Lehet fellebbezni, de az 30.000Ft

Már így is több tízezerbe van, hogy nem két részre kellett osztani hanem négyre. Ráadásul a 3. részt akarják útnak nyílvánítani a 4. rész meg 80m2. Azzal mégis mit kezdjek utána.

Megkeresek majd egy ügyvédet, de szerintem egyik sem fog nekem igazat adni, mert nem akar az önkormányzattal szembemenni.

2016. márc. 28. 10:47
 4/6 anonim ***** válasza:

na, a megbízható ügyvéd az nem ijedős..

a lemaradó 80nm -pedig nem forgalomképes, térítse meg a kisajátító.

Ingyenes bírósági tanácsadás is van, ügyvéd nélkül is lehet pert indítani...persze előtte nem árt a gatyát felkötni, és olvasgatni a hatályos ingatlanjogot...


gúgli mindenki barátja, csak ügyesen kell a vezérszavakat beírni...


mint említettem először is helyszínrajz, méghozzá hiteles..aztán nem árt a birtoklapot is kikérni...a nélkül nem áll szóba veled senki.

Nagy nagy türelemmel kell keresketni az érvényes paragrafusok között..volt, hogy az önkormányzat visszább vett... na jó, ők profik, de azért elcsúszhatnak. Nálam ez történt. egy millájukba került. azóta sem szeretnek. nem is tudom miért...


ez egy ilyen játék.

2016. márc. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Önkormányzatnak hivatalos papir, hogy magántulajdon és ha nem modositanak akkor ügyvédhez fordulsz, ezek után valszeg hirtelen megggondolják a dolgot.
2016. márc. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.

Le kell nyelnem mert nincs mit tenni.

Nem pereskedek, mert akkor ők is betartanak nekem az építkezésnél.

2016. ápr. 15. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!