Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Így elmehetnék sofőrnek dolgozni?

Így elmehetnék sofőrnek dolgozni?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, B kategóriás jogosítványom van, később majd meg szeretném csinálni az E kategóriát, de ha jól tudom azt csak 21 éves kortól lehet, viszont nem akarok addig várni és szívesen lennék sofőr, és az érdekelne, hogyha megcsinálom a C kategóriát, GKI-t, és Páv3-at akkor ezzel el tudnék menni dolgozni vagy kéne még hozzá valami? Először Waberer'sre vagy hasonló helyre gondoltam más úgyse vesz fel kezdőket

2016. ápr. 4. 20:24
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Igen,elmehetnél.
2016. ápr. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ertem koszi es olvastam van ahova kell soforkartya. Az mennyire szukseges?
2016. ápr. 4. 20:57
 3/7 anonim ***** válasza:
Ahova kell oda kötelezö.
2016. ápr. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
26%

Ha jól tudom csak belföldre mehetsz 18 évesen még, waberers meg nem fog c kategóriás jogsival felvenni, mert nincs is olyan autója, vagyis nagyon kevés csak nyerekesei vannak. Megcsinálod a jogsit, gki, páv, olyan 400 ezer forintnál fogsz járni, sofőr kártya kötelező, de az csak hivatali dolog, 8000 ft körül van. Kötelező ha korongos autót vezetel akkor is !

Waberers felejtős szerintem de el tudsz majd vele helyezkedni, sok teherautót lát az ember szaladgálni, akik viszik a boltokba az árut stb...

Még egy feltétel, legalább 2 éves b -s jopgsi kell a c-hez, tehát kérdés mikro csináltad meg a B-t :)

2016. ápr. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A 400.000-hez, amit a 4-es ír, még nyugodtan dobj hozzá 200-at. Tavaly csináltam a C+E jogsit, úgyhogy ez viszonylag friss info.

Sima C-vel is el lehet helyezkedni, de sokkal szűkebb a kínálati oldal. Az E-t mindenképpen tanácsos megcsinálni.

Digi sofőrkártya: NEM! Nem kötelező. Ha korongossal mész, akkor nem kell, hogy legyen. Az viszont már más kérdés, hogy kezdenek kifutni a korongos gépek, így jó ha megvan.

A PÁV-val kapcsolatban pedig azt tudnám tanácsolni, hogy a II-esnek menj neki egyből. Nem olyan nehéz az, de később jól jöhet (ADR, D. kat).

2016. ápr. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Előző hozzá szóló: Én is tavaly csináltaam a jogsit a c+e + darukezelői ( utóbbi 85 ezer ft ) kijött 600 ezer forintból nekem, természetesen bejárás költsége az is néhány 10 ezer ft.

Másik dolog, a sofőrkártyához, megállit a hatóság, megnézi a korongot, de elfoglya kérni a kártyát is, mert lehet egyik nap kártyás autót vezetel másik nap korongosat,a kettőt veti össze, az tök mindegy ha nem így van ! Tehát ha analog tachográfos teherautót vezetel akkkor is nalad kell lennie a sofőrkártyának, mégha az életbe nem is dugtad be sehova !

2016. ápr. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Ha van kártyád, akkor valóban nálad kell lennie, de egyébként nem kötelező.

Ha Te minden nap korongossal mész, akkor le vagy igazolva. Ahhoz nem kell kártya.

És példaként (megtörtént eset): elindultam 125-ös koronggal, majd kártyás gépbe ültem, majd megint másik gépbe ültem és befejeztem 140-es koronggal a műszakot.

2016. ápr. 7. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!