Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mire jó az utasszállító...

Mire jó az utasszállító repülő robotpilótáján lévő CRS állítókar tehát mi a funkciója pl B737-en?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 6. 02:19
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
nincs jobb dolgod mint ilyeneken gondolkodni?
2010. ápr. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

nyilván a CRS-t lehet vele állítani

vagy a robotpilótát

2010. ápr. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Utolsó jó azt gondoltam de mi az csak azért kérdezem mert van Microsoft Flight Simulátorom és ott van ez a gép robotpilótáján valami fokot lehet rajta állítani 0-360 de ennek mi a funkciója?
2010. ápr. 8. 22:45
 4/10 A kérdező kommentje:
Első érdekel a repülés zavar?
2010. ápr. 8. 22:46
 5/10 anonim ***** válasza:

"Lássuk mit jelentenek az egyes dolgok. Az INBD CRS azaz INBOUND COURSE a rárepülési szöget jelenti. Ettől a szögtől számítjuk a HOLDING egyes paramétereit. Ezt fok / R vagy L paraméter szerint kell megadni, tehát hogy jobbra vagy balra akarunk körözni."


INNEN VAN: [link]


valamilyen szögre való ráállásban segít ,de rohadtul nm értek hozzá

am a második voltam , rem tudtam segíteni

2010. ápr. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Course (pályaszög, kurzus) – két pont közötti irány, melyet a repülőgépnek követenie

kell. Nevezik DTK-nak is (desired track). Ha a course egyenlő a bearing-gel, akkor az adott két

pontot összekötő egyenesen vagyunk.

2010. ápr. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

(...a folytatas):

Heading (irány) – a repülőgép hosszanti tengelyének iránya, géptengelyirány. Ezt egy

műszer jelzi ki, mely egy iránytűvel összekapcsolt pörgettyűből áll. Kis gépeken (pl. Cessna

172, Piper Arrow) a műszert szabályos időközönként kell kalibrálni a pörgettyű precessziója

miatt (gyro drift). A kalibrálás Flight Simulatorban a D gomb megnyomásával történik.

A gép irányát majdnem mindig magnetic heading-gel fejezik ki (pl. 30º, 155º, 280º),

kivétel a VFR repülés, ahol égtájakkal is ki lehet fejezni (pl. E – kelet, NW – északnyugat)

Track (pálya) – a repülőgép mozgásának iránya. A szelek miatt ez nem mindig egyenlő

a géptengelyiránnyal; erős szél esetén 10-15 fokos eltérés is lehet a kettő között. Ezt a GPS jelzi

ki, vagy kiszámíthatjuk a géptengelyirány, szélirány, sebesség és szélsebesség adatokból.


Bearing (irányszög) – Irány a repülőgéptől egy bizonyos pont, például egy rádióadó felé.

Ha a bearing egyenlő a track-kel, akkor éppen az adott pont felé haladunk. Ha a bearing egyenlő

a heading-gel, akkor a gép orra éppen az adott pont irányába van fordítva.


IVAO-HU Alapismeretek -Kósa Gergely

2010. ápr. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kerdező! Én is imadom a vasmadarakat, s szoktam sokat (tuuul sokat) szimulatorozni. Felvehetnénk a kapcsolatot tapasztalatok megtargyalasa céljabol. Sajnos nem nagyon van olyan ismerosom, akinek hasonlo szenvedelye van :(
2010. ápr. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

CRS állítás a VOR-ral való repüléshez szükséges.


"A VOR (VHF Omni-directional Range) adók a 108.000 – 117.950 MHz tarományban

sugároznak. Segítségükkel nem csak arról kapunk információt, hogy merre van tőlünk, hanem

lehetővé teszi, hogy egy bizonyos kurzuson, radiálon repüljünk az adó felé (vagy attól elfelé). A

térképen sugaras körökkel jelzik (amik a radiálokat érzékeltetik), és három betűs azonosítójuk van (például TPS – Tápiósáp).


A radiált mi magunk választhatjuk ki (OBS - Omni Bearing Selector, vagy a robotpilótán

a Course), és a repülőgép műszerfalán a CDI (course deviation indicator) vagy HSI / EHSI

(horizontal situation indicator) fogja jelezni, hogy milyen pozícióban vagyunk a radiálhoz

viszonyítva. Ha a CDI / HSI mutatója középen van, a gép éppen rajta van a radiálon, ahogy az

alábbi ábra is mutatja. Figyelem: a kijelzés független a gép iránytól (látható hogy a gép nem a

VOR felé repül, de éppen az adott radiált keresztezi)."


Kósa Gergely - IFR navigációs alapok kézikönyv,ivao.hu


Nagyon hasznos kézikönyv, én is ebből tanultam meg elég sok mindent.

2010. máj. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is! :) Éljen az online repules! :D
2010. jún. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!